Про це повідомляє UA:Суми

Від трьох – до шести. Саме стільки районів можуть створити в Сумській області за кілька років. Наразі регіон складається з 18-ти районів. Їх остаточно скали у 1966 році. А до цього кількість змінювалась. Днем народження ж Сумщини вважають 10 січня 1939 року. Нині області – 80-т.
Зібрали Сумщину із районів сусідніх трьох областей: Полтавської, Харківської та Чернігівської. До цього Суми були містом Харківської області.

Олег Корнієнко, історик, розповів:

«У цьому документі ви не знайдете жодних причин чому і як утворюється, навіщо це потрібно і там лише констатувався той факт, що Сумська область утворювалася з-поміж районів Харківської, Чернігівської, Полтавської областей. Безпосередньо з Харківської надходило 12 районів, з Чернігівської 17 і 2 райони надходили з Полтавської області».

Наразі Сумщина – це 18 районів. Тут живе понад мільйон людей. За реформою децентралізації влади, райони планують укрупнити (без змін їхніх меж). Один із варіантів – створити 5 районів.

Олег Медуниця, народний депутат України, автор законопроекту, розповів:

«Якщо рівномірно поділити Сумську область відповідно до кількості найбільших міст, які є в області, то виходить, що це 5 адміністративно-територіальних районів. Центрами таких районів не можуть бути якісь маленькі міста, там де до 30 тисяч жителів, а очевидно, що мають бути більше за 30 тисяч жителів міста. Якщо просто провести такий рейтинг по цім містам то, це очевидно – Суми, Конотоп, Шостка, Ромни та Охтирка».

22 листопада минулого року законопроект зареєстрували у Верховній Раді. До Сумського району пропонується внести теперішній Сумський, Білопільський, Краснопільський, Лебединський райони. До Роменського – Роменський, Липоводолинський, Недригайлівський райони. До Охтирського – Охтирський, Тростянецький, Великописарівський. До Конотопського – Конотопський, Буринський, Кролевецький, Путивльський райони. До Шосткинського – Шосткинський, Глухівський, Середино-Будський та Ямпільщину.
Є також інший погляд.

Олександр Хоруженко, директор Сумського підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування», розповів:

«Той рівень, який ми зараз будемо створювати – це від 150 до 750 тисяч населення. Тобто райони, які будуть у нас створюватися від 150 тисяч. Ми так порахували, як на мене, їх мало бути взагалі 4, краще 3. Ну, в принципі, 4. Пішли на компроміс – область географічно дуже витягнута, тому 5. Центр – це Суми, Охтирка, Конотоп, Ромни й Шостка. Більше не буде. Може бути менше».

За орієнтовним поділом Сумської області на 3 райони, може бути таке укрупнення: до Сумського приєднуються Білопільський, Великописарівський, Краснопільський, Лебединський, Охтирський та Тростянецький райони. До Шосткинського району Глухівський, Кролевецький, Путивльський, Середино-Будський та Ямпільський. До Конотопського – Буринський, Липоводолинський, Недригайлівський, Роменський райони.
В обласній адміністрації за 6-ть районів.

Вадим Акпєров, перший заступник голови Сумської облдержадміністрації, розповів:

«Про укрупнення районів обласну адміністрацію ще ніхто не питав. Сьогодні стоїть питання на черзі про створення госпітальних округів і скоріш за все саме створення госпітальних округів і буде базою для створення потім і районів. Це логічно. Це один із тих рівнів, із тією зоною відповідальності, яка потім буде покладена на районний рівень».

За орієнтовним поділом області на 6 районів, карта Сумщини може мати такий вигляд: до Сумського йдуть: Сумський, Білопільський, Краснопільський та Лебединський райони. До Глухівського – Глухівський, Кролевецький та Путивльський райони. До Конотопського увійдуть Конотопський та Буринський райони. До Охтирського – Охтирський, Великописарівський та Тростянецький. Роменський – утворять з Роменського, Липоводолинського та Недригайлівського районів. Шосткинський – з Шосткинського, Середино-Будського та Ямпільського.

Ми звернулися до Міністерства регіонального розвитку з питанням – яке їхнє бачення процесу укрупнення районів у Сумській області. Зазначу, на офіційному сайті Кабміну 5 грудня минулого року була оприлюднена презентація, де Сумщина поділена на 3 райони. Сьогодні від Мінрегіонбуду отримали письмову відповідь, в якій сказано так – цитую: «Питання реорганізації районного рівня доцільно розглядати після завершення процесу формування спроможних територіальних громад в рамках реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної реорганізації влади». Кінець цитати. Ми запитали в експерта групи децентралізації ГО «Реанімаційний пакет реформ» Юрія Ганущака, який із трьох варіантів укрупнення районів Сумщини ймовірний та чому.

Юрій Ганущак, експерт групи децентралізації ГО «Реанімаційний пакет реформ», розповів:

«Можливий варіант три, можливий варіант п’ять. З точки зору державної логіки – це три. Тобто чим менше, тим краще. Тому, що сутність призначення районів – це виключно координація діяльності територіальних органів виконавчої влади. Але виняток для Сумської області, тобто п’ять, і добавляться Охтирка і Ромни, можливий тільки через те, що це достатньо великі міста. Тобто вони мають там більше ніж сорок тисяч населення і в принципі, це є непоганим осередком для формування адміністративної еліти».

1 thought on “При будь-якому варіанті об’єднання Ямпільський район планують підпорядкувати Шостці

  1. Хтось може обяснити а , що ми від цього мати будем краще стане ?
    Ледей навідь незапитують !

Comments are closed.

error: Content is protected !!