15 червня на території району розпочались роботи із затарювання та вивезення отрутохімікатів на утилізацію. Вже найближчим часом з Ямпільщини буде вивезено  всі 107 тон заборонених та непридатних хімічних засобів захисту росли з восьми безгосподарських складів. Наш район нарешті позбудеться небезпечної екологічної загрози.

 Процес затарювання та вивезення на утилізацію отрутохімікатів розпочався в селищі Свеса, де розташований найбільший склад заборонених та непридатних хімічних засобів захисту росли в якому знаходиться 84, 401 тон хімікатів. Всього після розпаду Радянського Союзу на території Ямпільського району залишилося 8 безгосподарних складів, на яких досі зберігаються 107,631 тон отрути. Ці речовини створювали реальну загрозу екології, життю та здоров’ю людей, тож вирішення цієї проблеми було справою честі для місцевої влади, яка взяла на себе зобов’язання звільнити Ямпільщину від отрути і своє слово стримала. 

Підготовка до робіт в області вже триває давно. Ще в квітні відбувся тендер, що визначив підрядну організацію, у травні відповідно до доручення голови районної державної адміністрації Ігоря Палагина фахівці здійснили об’їзд всіх складів району на яких зберігаються отрутохімікати, щоб визначити їх реальну кількість та стан зберігання. Голова райдержадміністрації неодноразово наголошував, що з території району мають бути вивезені абсолютно всі хімікати, тож жодна тона отрути не повинна залишитись поза увагою.

Сьогодні ж після початку безпосередніх робіт по затарюванню та вивезенню особливого значення набуває громадський контроль за роботами. Мешканці Ямпільщини отримали унікальний шанс вирішити одну з головних екологічних проблем, якими необхідно обов’язково скористатись, тож не можна допустити, щоб роботи пройшли формально. Відповідні заклики до депутатів всіх рівнів, громадських організацій, засобів масової інформації та мешканців району звучали з трибуни, як обласної так і районної ради.

Початок робіт по затарюванню та вивезенню отрутохімікатів говорить про те, що вже в цьому році на Ямпільщині буде вирішена одна з найбільш гострих проблем у сфері охорони навколишнього природного середовища. Нинішній владі вдасться зробить те, про що десятки років  лише говорили її попередники.

Фото: http://svesa.org.ua/

10 thoughts on “Район без отрути

 1. А про Неселевскую А.почему не вспомнили .Уже Чмир появился

  1. Да, да!!!! С появлением Алины, работы начались по полной и утилизация уже на конечном этапе!!!

   1. Ага. А еще с появлением Алины в районе всем повысили зарплаты и пенсии, куры стали лучше нестись, а коровы дают больше молока:-))))))))

 2. Вот за это огромное спасибо! Сколько лет голову дурили. Оказалось это все можно сделать за несколько месяцев.

 3. “вдасться зробить те, про що десятки років лише говорили її попередники” – вот пускай сделают, а потом трубите. А то за “десятки років” – слово “сделают” звучало перед каждыми выборами – как сейчас например.
  А уважаемый 12345 бегит впереди паровоза. Вот пусть сделают тогда и целуйте.

 4. А хто такая неселевская?

  Виктор, вы наверное не имели счастья жить под складом, который воняет как только ветер подует. И после этого ветра у всех домашних аллергия высыпает. Так что давайте не будем.
  Я живу рядом и вижу на каком этапе находится вывоз. Сейчас уже все упаковано и собрано. Со дня на день загрузят в фуры и увезут.
  Так что приберегите свою желчь для кого-нибудь другого

  1. Если вывезут я буду за Вас искренне рад и за всех свесян (без сарказма), но ведь не вывезли еще, а у влсти (хоть нынешней хоть прошлые все вместе взятые) есть способность не доделывать то, что уже в СМИ пропиарено.

 5. Осталось всего две фуры. Почти все уже вывезено. Деркач очередной раз доказал, что он человек слова.

 6. И смех и грех, да там до полной утилизации этих отходов как до Москвы ползком, грунт насычен ими и тд. просто так надо писать: тот делал этот делал. кстати а вы опять не пишете комменты сами с собой…. и вообще уточните откуда именно сделан вывоз

 7. Свесянин, вам координаты gps написать?))))) или как вам понятней изложить?

Comments are closed.