Чому влада не ремонтує дорогу Шостка – Ямпіль?

Напередодні в Сумах відбувся круглий стіл «Результати ремонту доріг за 2018 рік». Представники обласної влади мали намір доповісти про успіхи Сумщини у сфері дорожнього будівництва, але їм довелось відповідати на неприємні питання, одне з яких стосувалось ремонту сумнозвісної дороги Шостка – Ямпіль.

Тим паче, що в минулому році обласні чиновники публічно заявили про виділення 60 мільйонів гривень на ремонт доріг Ямпільського району і, зокрема, 20 мільйонів на дорогу, що з’єднує райцентр з містом Шостка. Проте, за рік Ямпільщина так і не побачила цих коштів.

Олександр Соломко, депутат Ямпільської районної ради:

У мене питання до начальника управління інфраструктури облдержадміністрації Володимира Дудченка. Рівно рік тому, 5 лютого 2018 року, в обласній державній адміністрації відбулась нарада, в якій ви брали участь. На ній обговорювалось питання ремонту доріг саме в Ямпільському районі. Як повідомляє сайт облдержадміністрації, ви тоді мали слово і заявили, що наш район отримає третину від 108 мільйонів гривень, виділених на дорогу Береза – Ямпіль – С. Буда, а також 20 мільйонів гривень, які передбачались на дорогу Шостка – Ямпіль. По факту в минулому році було зроблено ремонтів дорожнього покриття на 4 мільйони гривень, тобто відремонтовано лише 700 метрів дороги. Це в 15 разів менше, ніж було вами заявлено! Але питання буде навіть не про відповідальність за такі невиконані обіцянки – мене цікавить, куди і ким були перенаправлені кошти, що були виділені на дорогу Шостка – Ямпіль?

Володимир Дудченко, начальник управління інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації:

-Значить, по Шостка – Ямпіль – це були кошти митного експерименту. Так? Першочергово ми закладали 20 мільйонів гривень на ремонт цієї дороги. Не плутайте це з державним дорожнім фондом, це по-перше…

Ямпільській райдержадміністрації я хочу подякувати за те, що вони, все ж таки Ямпільський район не в кращому фінансовому стані, але активність була одна з найкращих, щоб виділити кошти. Більше ніж на мільйон гривень ми передали вам в якості співфінансування, це більше, ніж ви виділили. Це дорога на Шатрище відремонтована була, в Шатрищах міст підремонтували, на Воздвиженське, по-моєму, щось зробили трішки. Я хочу сказати, що ми більше дали, ніж ви змогли співфінансувати.

Ті дороги, про які ви кажете, це дороги державного значення. Може я щось і казав про дороги державного значення…., але дорога Глухів – Ямпіль – це дорога державного значення, дорога Шостка – Ямпіль – це дорога державного значення і ми свої кошти витрачати, вибачте, ці кошти передбачені на дороги місцевого значення. Тому я міг щось розповідати, тоді може щось і розповідав, що ми планували по митному експерименту, але по митному експерименту може Сергій Михайлович  щось додасть (звернувся до першого заступника начальника Служби автомобільних доріг у Сумській області
Сергія Овчаренка), чого у нас не вийшло використати кошти 20 мільйонів на дорогу Шостка – Ямпіль?

До дискусії долучились і інші чиновники, які були присутні на засіданні круглого столу.

Вадим Акперов, перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації:

Декілька слів хочу додати по митному експерименту. Я з червня працюю і цю розмову не застав, але бачив, яка ситуація відбувалась в червні. Митниця наша працювала добре, але, мабуть, побачивши, що виконуються плани – нам піднімали індикатив. Що таке митний експеримент? Це коли певний відсоток коштів від перевиконання планів митниці потім можна використовувати на дороги. Кожного
місяця, коли керівник митниці доповідав про індикативи, які були доведені – вони зростали, зростали, зростали… Тому за результатами року ті кошти, які ми розраховували отримати від митного експерименту, виявились значно меншими. Через те, що піднімали планку по виконанню планів для Сумської митниці.

Хоча, знову ж таки, хочу наголосити, що всупереч тому, що ми знаходимося на кордоні з Російською Федерацією, падає товарообіг  – майже в два рази впав, вони продовжують виконувати ті індикативні показники.

Сергій Овчаренко, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Сумській області:

-Дійсно, планувалось використати 20 мільйонів гривень, але через те, що були підвищені індикативні показники, кошти не надійшли – це одна причина, а друга – це те, що у нас не відбулись торги по деяких дорогах. Зараз точно не пам’ятаю, але по багатьох дорогах ми не знайшли підрядників внаслідок того, що ми роками втрачали організації, які здатні якісно виконувати роботи. Тому маємо ситуацію, коли недоброякісні підрядники хочуть зайти, отримати бюджетні кошти і кудись зникнути. Тому торги і не відбулись. Це дві головні причини.

Олександр Соломко, депутат Ямпільської районної ради:

-Чи планується ремонт дороги Шостка – Ямпіль в 2019 році?

Сергій Овчаренко, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Сумській області:

-Так, ми подали пропозиції. Абсолютно всі звернення, які до нас надходять від громадян, голів сільських рад, від депутатів, від перевізників ми врахували і відправили на Укравтодор. Він узагальнює всю ситуацію по країні і, відповідно до доведеного фінансування, направляє перелік доріг на затвердження до Кабінету Міністрів. Я думаю, що вже в середині місяця ми отримаємо перелік, де буде зазначено, на які дороги спрямовуються кошти.

Володимир Дудченко, начальник управління інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації:

-Я чудово розумію важливість цієї дороги Шостка – Ямпіль, тому що Ямпільщину я дуже добре знаю. Більше того, це проблема ще і Середино-Будського району, який фактично відрізаний, а всі тяжіють до Шостки. Бо там і центральна районна лікарня, і робочі місця… Я чудово розумію і знаю, в якому стані ця дорога, я завжди наполягав при складанні планів, щоб дорога Шостка – Ямпіль обов’язково була включена. Але це було 5.02 2018 року, розраховували на одне, а отримали інше… Вибачаюсь.

1

2

3

4

6 thoughts on “Чому влада не ремонтує дорогу Шостка – Ямпіль?

  1. О Соломко пожалуй единственный кто открыто говорит в лицо этой * недоразвитой власти * правду в глаза и за это ему большое спасибо как минимум от всех водителей . Так держать Санёк !

  2. А що кажуть наші голови? знову за 30тис.грн. в місяць будуть вітати зі святами? чи проводити агітацію використовуючі адмінресурс в честь діючого

  3. А что изменилось что Александр спросил прямо или через секретаря или електронной почтой. Как ответ так и действия не заставят чиновников делать посовести с полной отдачей.

  4. …Більше ніж на мільйон гривень ми передали вам в якості співфінансування, це більше, ніж ви виділили. Це дорога на Шатрище відремонтована була, в Шатрищах міст підремонтували, на Воздвиженське, по-моєму, щось зробили трішки. Я хочу сказати, що ми більше дали, ніж ви змогли співфінансувати.

    1. Если точно не знает по Воздвиженску (например), то что за ответ руководителя.
    2. Почему дали деньги на ремонт , а районная власть не смогла их реализовать на условиях софинансирования.

  5. Брехуни! Те що вони трішки підремонтували на дорозі в же невидно, а шо в крали з дороги дуже кидається в очі.

Comments are closed.