Більше 80% відсотків споживачів отримали рахунки за спожиту в січні електроенергію. Платіжки тепер доставляють не контролери, а листоноші ПАТ «Укрпошта». Про це повідомила директор ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» Ірина Лошак.

– Що нового у рахунках ТОВ «ЕНЕРА СУМИ?

Зовнішній вигляд рахунків майже не змінився. Новий постачальник електроенергії подбав про те, щоб максимально зберегти звичний формат платіжок. 

Особові рахунки залишилися такими ж, як і в ПАТ «Сумиобленерго», а реквізити постачальника – нові. Коли Ви обираєте ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» при оплаті у банках, платіжних терміналах або через інтернет, ці дані відображаються автоматично.

Окремим рядком тепер вказана вартість розподілу електроенергії. Вона входить до загальної суми. На вимогу Закону України «Про житлово-комунальної послуги» у платіжках додана графа штрафних санкцій, але в розрахунках вона не задіяна, – наголосила Ірина Лошак.

У нижній частині рахунка надана інформація щодо частки кожного джерела енергії у загальній структурі обсягу купленої електричної енергії за обсягом виробництва та вартості у 2018 році.

Один раз у рік постачальник розміщує ці дані на виконання Постанови НКРЕКП від 30. 05. 2013 № 642 «Про підвищення якості обслуговування споживачів електричної енергії».

– Чому в рахунках не відображені пільги і зекономлена субсидія?

Через технічний збій у програмі в платіжках за спожиту в січні електроенергію не відображені пільги.

Фахівці постачальної компанії вже вносять зміни і проводять перерахунок. У платіжках, які споживачі отримають в березні, буде вказана сума з урахуванням пільг за 2 місяці, – запевнила директор ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» Ірина Лошак.

Споживачі можуть самостійно визначити, скільки вони повинні заплатити за січень і перерахувати саме цю суму, а не ту, яка зазначена в платіжці. При цьому жодних штрафних санкцій постачальник не застосовуватиме.

Перерахунок зекономленої субсидії на рахунок ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» не передбачений законодавством.

– Які є способи оплати рахунків за спожиту електроенергію?

Як і раніше, за спожиту електроенергію можна платити у касах банків (перелік установ можна знайти на нашому сайті в розділі «Оплата»), у поштових відділеннях та онлайн.

Якщо з якихось причин споживач не отримав платіжку або загубив її, він може сплатити за електроенергію без паперового документа. Треба лише знати свій особовий рахунок і вказати його при оплаті. Сума до сплати, рекомендований платіж і «Разом» (сума до сплати + рекомендований платіж) відображаються автоматично.

– Що буде із рекомендованим платежем?

Якщо Ви сплачували попередньому постачальнику рекомендований платіж,  підстав для хвилювання немає: у грудні 2018 року за заявами споживачів ПАТ «Сумиобленерго» перерахувало кошти на рахунок зі спеціальним режимом використання ТОВ «ЕНЕРА СУМИ». Такі бланки отримали усі споживачі електричної енергії в Сумській області.

Наразі з 29 мільйонів гривень кредиторської заборгованості ПАТ «Сумиобленерго» перерахувало на рахунки ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» 20 мільйонів гривень. Ті, хто ще не повернув підписану заяву, можуть принести її у найближчу філію ПАТ «Сумиобленерго», – повідомила директор ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» Ірина Лошак.

Треба обов’язково подати заяву, адже без згоди споживача кошти не надійдуть на рахунок ТОВ «ЕНЕРА СУМИ».

– Куди передавати показники лічильника електроенергії?

Покази лічильника електроенергії потрібно передавати з 1 по 5 число кожного місяця. Приймає їх, як і раніше, ПАТ «Сумиобленерго».

Залишились питання – звертайтеся за роз’ясненням до Центрів обслуговування клієнтів. З 1 січня вони працюють у кожному районів області.

А вже найближчим часом з’явиться можливість переглядати інформацію по Вашому рахунку в особистому кабінеті. Його допрацюють і Ви зможете зареєструватися, отримувати платіжки в електронному вигляді та оплачувати їх онлайн.

error: Content is protected !!