До 15 березня Ямпільська районна рада має визначитись з своїми делегатами до госпітальної ради

Таке ж завдання стоїть і перед Дружбівською об’єднаною територіальною громадою

Як вже повідомлялось, нещодавно Кабінет Міністрів України схвалив створення на території Сумської області пяти госпітальних округів. Згідно з цим рішенням, заклади охорони здоровя Ямпільського району увійдуть до госпітального округу з центром в м. Шостка.

Представляти інтереси Ямпільщини у цьому округу будуть члени госпітальної ради, які, згідно з чинним законодавством, мають бути делеговані Ямпільською районною радою та Дружбівською міською радою. Кількість делегатів буде визначатися за спеціальною формулою, враховуючи кількість населених пунктів та населення, що має відповідна адміністративно – територіальна одиниця.

Згідно з розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації «Про затвердження Плану першочергових дій по створенню в Сумській області госпітальних округів» від 18 лютого, перші засідання госпітальних рад мають бути ініційоване вже до 1 квітня поточного року. Цікаво, що до 1 березня мають бути визначені кандидати до госпітальної ради від кожного району та ОТГ (до 7 березня їх прізвища мають бути оприлюднені на офіційних сайтах рад). Саме ж делегування представників обласна влада вимагає провести до 15 березня.  

Варто зазначити, що госпітальна рада є всього лише дорадчим органом, який не матиме особливих повноважень. Разом з тим, саме на засіданнях такої ради має бути ухвалена стратегія розвитку госпітального округу на 5 років.