Минулого року на Ямпільщині було зафіксовано один випадок хвороби лайму

Про це Ямпіль.INFO повідомили в Ямпільському міжрайонному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Так, як в районі зберігається висока імовірність зараження цією небезпечною хворобою, в Держспоживслужбі вирішили нагадати основні правила захисту від укусів кліщів.  

1.Виходячи на дачу, пікнік, у зону відпочинку та інше місце тимчасового перебування в умовах природного середовища слід вдягатися у щільний з довгими рукавами світлих відтінків одяг і головний убір, на яких легше помітити кліща.

2.Під час прогулянки та після повернення додому, проводити огляд одягу, шкіри, особливо вкритих волоссям ділянок, на наявність кліщів.

3.Навіть за відсутності кліщів необхідно змінити білизну і одяг випрати та випрасувати. Не залишайте одяг біля ліжка та не спіть в ньому.

4.Місця привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу у радіусі 20-25 м.

5.Для захисту від нападу кліщів використовуйте репеленти, які є у вільному продажу.

Довідково:

Хвороба Лайма – природно-осередкове інфекційне захворювання, що передається людині кліщами. Збудники хвороби – спірохети роду Борелія. Іксодовий кліщовий бореліоз (ІКБ) в Україні почав реєструватися з 2000 року.

У 2018 році захворюваність на хворобу Лайма в Сумській області зросла порівняно з 2017 роком 193 випадки до 254 за 2018 рік. Показники захворюваності в деяких районах та містах перевищують обласний: Краснопільський – 28,37%, Кролевецький – 31,95%, Недригайлівський – 25,02%, Сумський – 30,21%, Тростянецький – 34,69%, м. Суми – 48,02%,  м. Ромни – 40,45%.

Найвищий рівень захворюваності на хворобу Лайма у всі роки відмічається у місті Сумах, що становить щороку більше 50 % від загальної кількості захворілих по області. Зростання захворюваності на хворобу Лайма в області відбувається на фоні розповсюдження іксодових кліщів, що обумовлено особливостями природно-кліматичних умов, які сприяють їх розмноженню та обізнаності населення щодо симптомів та необхідності звернення за медичною допомогою.

Пік активності іксодових кліщів у 2018р. на території області, як і по всій Україні,  зареєстрований у червні. Пік нападу на людей зафіксований у травні-червні, але продовжувався до випаду снігового покрову. Іксодові кліщі майже на всій території країни зберігали активність до першої декади листопаду.

Людина інфікується через укус зараженого кліща. Збудник ІКБ вражає внутрішні органи, суглоби, нервову систему людини.

Інкубаційний період може тривати в середньому 12 діб.

Особливою клінічною ознакою хвороби Лайма являється мігруюча еритема. На місці укусу кліща виникає кругла або овальна червона пляма, яка поступово збільшується у розмірах. Клінічні ознаки хвороби, схожі з ГРВІ: загальна слабкість, лихоманка, болі в м’язах, втома, біль у горлі.

Для хвороби характерні різноманітні ускладнення: ураження серця (до міокардиту), мігруючі болі в кістках, м’язах, суглобах.

Хвороба може переходити у хронічну форму (розвиваються артрит, остеопороз, розлади пам’яті, сну, порушення чутливості, тощо).

Кліщовий бореліоз не передається від людини до людини. Однак з метою запобігання небажаних наслідків хвороби, у разі нападу кліща, слід звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

News Reporter