Онлайн-конференція з Лілією Ричкіною

В прес-центрі Ямпіль.INFO відбулась онлайн-конференція з депутатом Сумської обласної ради Лілією Ричкіною.

Протягом тижня свої  питання Лілії В’ячеславівні могли  поставити всі бажаючі ямпільчани.

41200: Вы, наверное, единственный депутат уровня области и выше, который уделяет внимание Ямпольскому району. Как Вы думаете, почему наши областные власти так наплевательски относятся к Ямпольскому району? Это видно и по финансированию, и по тому, что губернатор и глава областного совета даже не знают, где расположен Ямполь.

– По перше, я Вам дуже вдячна за високу оцінку моєї роботи. Дійсно, для мене Ямпільський район не чужий і я усіма силами намагаюсь відстоювати його інтереси в обласній раді. Знаю, що окрім мене є ще депутати, які не обирались від вашого району, але знають його проблеми і намагаються їх вирішити. Зокрема, мова про мого колегу Андрія Вікторовича Божка, який минулого року спрямував частину своїх депутатських коштів на придбання посуду для Ямпільської школи №2, в міру можливості допомагає вашим землякам, яких спіткала важка хвороба. Але, дійсно, таких одиниці.

 Люди, які сьогодні опинилися при владі, дбають лише про свій бізнес (не секрет, що хоч вони і переписали його на дружин і дітей, але все одно ним займаються). Тож, чому Ви дивуєтесь, що вони не мають жодного бажання їхати 180 кілометрів по поганій дорозі в Ямпіль, що вони ледачі і байдужі до ваших проблем?  

Щоб змінити ситуацію, Ямпільський район повинен мати якнайбільше своїх  представників в обласній владі, адже ці люди найбільше зацікавлені саме в його розвитку. От, наприклад,  від Білопільського району до чинної обласної ради було обрано аж 7 депутатів, більшість з них народились у містах і селах цього району, вони кожен день зустрічаються з мешканцями, а тому знають і працюють над вирішенням їх проблем.  Тому не будьте байдужими, висувайте у владу свою активну молодь! Не забувайте, що тільки від вас залежить, скільки депутатів з вашого району буде  в обласній раді. Будьте діяльні, вимогливі і ходіть на вибори!

01

Ямпільчанин: Ліліє В’ячеславівно, дякую Вам за стелу “Я люблю Ямпіль”. Колись на початку дев’яностих в Ямполі був побудований фонтан, який довго не проіснував. Чи не могли б Ви посприяти тому, щоб все ж таки відкрити в Ямполі, хай і невеличкий фонтан, як символ майбутнього нашого рідного селища?

Я Вам дуже вдячна за чудову ідею. Відразу помітно, що Вам небайдужий Ваш населений пункт і Ви хотіли б бачити його ще кращим.

Чесно кажучи, ідею з фонтаном ми вже обговорювали. Це дуже амбіційний, але дорогий проект, і ми не зможемо його профінансувати самотужки. Водночас, якщо ідею зі спорудженням фонтану підтримують ямпільчани, то обов’язково слід об’єднати зусилля депутатів, селищної та районної влади і я готова брати в цьому участь.

Також буде потрібно подбати про те, щоб цю споруду не зруйнували вандали. Не забувайте, що кілька років тому в Глухові, де більше правоохоронців та камер відеоспостереження, хулігани розбили дуже гарний фонтан на центральній вулиці міста. На жаль, є негативний досвід і в Ямполі, коли минулого року було розбито «серце» в конструкція «Я люблю Ямпіль». В такі проекти вкладаєш душу, а коли хтось це руйнує – просто опускаються руки.

Користуючись нагодою, хочу порадувати ямпільчан, адже невдовзі в селищі з’явиться ще одне гарне місце для відпочинку. Мова про чудовий міський годинник, який ми хочемо спільно з нашими однодумцями і постійними партнерами з Ямпільської селищної ради встановити  в центрі Ямполя. Сподіваємося, що він стане ще одним символом вашого квітучого селища.

02

Валентин: Восени на нас чекають парламентські вибори. Яку політичну силу Ви будете підтримувати?

На президентських виборах я підтримувала Валентина Наливайченка. Вважаю, що його знання, досвід, репутація і чітка програма дій дозволили б йому стати хорошим президентом України. Шкода, що виборці не схотіли розгледіти його позитивних якостей. Якщо партія «Справедливість» буде приймати участь в парламентських виборах і висуне гідних кандидатів, то я віддам свій голос саме за них.

Микола: Чому в Ямпільському районі такі жахливі дороги? Вони погані по всій країні, але ними ще можна їздити, на відміну від дороги Шостка-Ямпіль… Як Ви вважаєте, чи можна змінити ситуацію?

В нашій країні чим далі від столиці, тим гіршими є дороги, тим менше грошей надходить в місцевий бюджет та біднішими є люди. Адже завжди у нас культивувалась централізація і навіть зараз мало що змінилося.

Дороги справді жахливі – ми їздимо  ними кожен день і вони завжди перед нашими очима. Раніше в кожному районі області був і цегельний і асфальтовий завод, а тому і ціна машини асфальту була більш реальна, ніж зараз.  Немає конкуренції, немає відповідальності за якість ремонту і немає реальної перевірки тоннажу автомобілів. Всі знають, що корупційна складова на ремонтах доріг досягає 70% і правоохоронні органи не розслідують ці зловживання. Процвітає безкарність і хабарництво. Ось чому люди так ненавидять цю владу і готові вибрати кого завгодно, в надії хоч якось змінити ситуацію і вижити в цій країні.

03

Next: Жители села Ростов уже год пытаются бороться с частным предпринимателем, который производит древесный уголь и хочет узаконить своё производство (аналогичная ситуация в Неплюеве). Как Вы думаете, почему полиция и контролирующие органы позволяют так издеваться над людьми? Можно ли решить эту проблему?

Я дуже добре знаю цю проблему. Щодо неї ми писали звернення в правоохоронні органи і я особисто зачитувала депутатські запити на сесіях обласної ради. Тим не менш, правоохоронні органи не тільки не реагують, а й, судячи з усього, знаходяться в корупційних зв’язках з цими підприємцями. Тільки так можна пояснити їх бездіяльність.

Вихід я бачу тільки один – самим навести порядок в своєму селищі і перешкоджати роботі цих установок. Раз на думку правоохоронців, «їх там немає і роботу вони не ведуть», то потрібно зробити все, щоб вони насправді не могли там працювати. Я не закликаю порушувати закон, але можна організувати цілодобовий пікет, можна поговорити з жителями, щоб ніхто не погоджувався там працювати, можна перешкоджати поставкам сировини, яка здебільшого надходить незаконно. Ви господарі свого села і вас повинні там поважати.

04

Оксана: Ви піднімали проблему виплати компенсації власникам «лейкозних» корів. Чому відповідна програма ще не прийнята обласною радою? Хто ставить «палки в колеса»?

Минулого літа ми провели велику роботу і здавалось, що всім довели – компенсація власникам корів на випадок лейкозу є єдиною можливістю зберегти поголів’я ВРХ в селах та підтримати селян. 23 жовтня я вчергове підняла цю проблему на сесії Сумської обласної ради, тоді перший заступник голови Тетяна Головко запевнила мене і всіх присутніх, що відповідна програма буде обов’язково прийнята. З того часу пройшло вже півроку, але влада не виносить проект цього рішення на розгляд обласної ради.    

Я скажу відверто – я не знаю, чому наші обласні можновладці цього не зробили. Вони, звичайно, скажуть, що немає грошей – недовиконання бюджету, але, я думаю, що насправді їм просто наплювати на людей в селах і їх проблеми. Їх завдання – придумати додаткові податки, способи, як здерти грошей з людей за газ і комуналку, щоб вистачало собі на  зарплату і премію. Та ж  Тетяна Головко отримала з обласного бюджету більш ніж 545 тисяч гривень заробітної плати. Цієї б суми вистачило  на компенсацію по лейкозних коровах в Ямпільському районі, а є користь в районі від її роботи? Немає? Тоді потрібно вимагати скорочення цих нікому  не потрібних і невідомих людей, а гроші використати більш раціональним способом.

05

2 thoughts on “Онлайн-конференція з Лілією Ричкіною

  1. Я за скорочення не потрібних робочих місць. Навіщо платити такі кошти хто зна за що. навіщо нам потрібна районна адміністрація, які вона виконує функції, і яку заробітну плату отримують її працівники, та зокрема голова, яка кожень день долає 50км бездорізжя за близько 50 тис.грн.. в місяць та мовчить за проблему доріг. Чому мовчить? – тому що в нашій ситемі мовчання – золото. Нема проблем – більша премія до зарплати. Чому дороги в Глухівському та СБудському районах кращі аніж в Ямпілському? відповідь на це питання можно отримати переглянувши деклорації їх голів. Нічого, скоро влада їх закінчиться, залишилось не довго. Населення бачить всі досягнення та зробить виводи. Ніяка брудна атиреклама вам не допоможе.

  2. Надію на депутатів, депутати на активність населення, і будемо місити болото. Проводив агітацію 2 місяця на прохання депутата Константина Товстуха, від населення якесь питання часто було, що будуть дарить на виборах, є ручки, блокноти, олівці. А злободневні питання статут міста, наведенню ремонту на базарі, оформлення земельних паїв- бояться місцеву владу. Протокол порушення виборчої дільниці від спостерегача, звернутись на 102 теж сміливості не знайшлось. А чутки враз телефонували, більш половини населення взагалі не пішли на вибори…

Comments are closed.