На Ямпільщині зафіксовано 3 випадки захворювання на кір

В нашому районі захворіло на кір 3 особи (всі дорослі), з них 2 випадки – завізні, 1 випадок епідемічно пов’язаний (захворіла жінка, яка перебувала в контакті з хворою на кір).

Про це Ямпіль.INFO повідомила завідувач  Ямпільським районним лабораторним відділенням Шосткинського міськрайонного відділу ДУ  „Сумський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров´я  України” Камчатна Г.П.

Спалах кору в Україні триває з 2017 року. За цей час більше 73 000 людей у різних регіонах України захворіли на кір. Унаслідок хвороби померли 28 людей. Головна причина спалаху — велика кількість людей, не щеплених проти кору.

В Сумській області станом на 04.04.2019 р. захворіло на кір 171 особа  (з урахуванням попередніх діагнозів), з них 132 дорослих та 39 дітей, в тому числі протягом останнього тижня – 31( 25 дорослих та 6 дітей). З початку року зареєстровано 1 летальний випадок у Буринському районі.   

Як можна заразитись кором

Вірус кору дуже швидко поширюється,  передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів. Дев’ять із десяти нещеплених людей або тих, хто не хворів на кір, можуть занедужати після контакту із хворим. Від кору захищає лише специфічний імунітет, який формується завдяки вакцинації.Симптоми кору у дітей і дорослих

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являється нежить та кашель, а також підвищується температура.

Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон’юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.

Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з’являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.

Ускладнення кору

Цей вірус небезпечний ще й ти тим, що ускладнення після хвороби можуть бути не безпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно понижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.Ускладнення можуть торкнутись і дихальної системи — це пневмонія, бронхіт. Також часто після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей. Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадків може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Ліків від кору не існує

Специфічного лікування від кору немає. Лікують лише від симптомів, та в разі виникнення бактеріальних інфекцій призначають антибіотики. Проте захворюванню можна запобігти.

Вакцинація – надійний захист від кору

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір не тільки серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжкий перебіг.

Щеплення проти кору проводиться уже понад 50 років, за ці роки вакцинація зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Щеплення 2 дозами вакцини захищають від кору. На 05.04.2019р   вакциною для дитячого населення лікувальна мережа району   забезпечена.

Про що варто повідомити лікаря перед щепленням:

– підозрюєте що захворіли (висока температура, погане самопочуття)

– про ймовірність вагітності

– хронічні хвороби

Щеплення проти кору роблять вакциною КПК (від кору, паротиту і краснухи). В Україні для цього застосовують вакцини «Пріорикс»/Ргіогіх (виробник Бельгія) та «М-М-Р ІІ»/М-М-RІІ (виробник США). Обидві вакцини гарантовані державою безоплатно в рамках Національного календаря профілактичних щеплень. Вони безпечні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), найавторитетнішою інституцією світу у сфері охорони здоров’я.