Свесяни виступають за створення власної громади

Напередодні в селищі відбулись збори мешканців з приводу “Обговорення доцільності зміни існуючого перспективного плану формування територій громад Сумської області”. Засідання було скликано після пропозиції ряду сільських рад об’єднуватися не в Свеську, а в Ямпільську об’єднану територіальну громаду.  

Як написав депутат Свеської селищної ради Григорій Романенко на сторінці Свеської інтернет – газети в соціальній мережі Фейсбук, за результатами загальних зборів громадян селища Свеса мешканці селища підтвердили бажання створення територіальної громади виключно з адміністративним центром в смт Свеса та категорично не погоджуються ставати частиною Ямпільської об’єднаної територіальної громади, мешканців якої значно менше, ніж в смт Свеса.

12.04.2019 року о 11-00 відбулась сeсія сeлищноі’ ради на якої депутати Свеської селищної ради проголосували за рішення мешканців селища Свеса.

1

2

3

11 thoughts on “Свесяни виступають за створення власної громади

 1. Лебідь, щука і рак. Хто дозволив рвати район. Один район – одна громада.

 2. Все вірно, Свеська громада має бути. Тільки помилково вважати, що вона буде найспроможнішою. По-перше населення в Свесі 6,8 тисяч, а в Ямполі- 4,5 значної переваги тут немає. Більша кількість населення не впливає на спроможність. Наприклад Харків має 1 місце в рейтингу найкомфортніших міст для проживання, хоча має населення вдвічі менше ніж Київ і бюджет набагато менший ніж столиця. По-друге, одне з підприємств яке вказано- Свеський лісгосп не є комунальною власністю- це державне підприємство і податки з нього наврядчи підуть на розвиток Свеси. Отже залишається тільки завод і землі сільських рад.

  1. Перепрошую панове ! У Ямполі не 4.5 тисяч населення а 2.7.. а в Свесі не 6.6.8. а 7.2– це по-перше… І більшість коштів має лишатися там де проживає на разі у 2 раза більше населення ! А не 70 % на утримання району!!!!!

   1. Населення Ямполя – 4492 чол.

    “Чисельність наявного населення України на 1 січня 2018 року. Державна служба статистики України. Київ, 2018. стор.64”

    Навіть не знаю, де Ви там недорахували ще 1800 чоловік.

    1. Державна служба статистики України коли робила перепис населення. Навіть на виборах у списках є померлі люди. То тож…

 3. Кілька років тому громадяни с.Паліївка мали (і мають) бажання приєднатися до Шостинської громади, але з Ямполя приїхали майже всі чиновники і сказали, що селу Паліївка в Ямпільському районі буде краще. В мене питання: а де район?
  Як написав Сева, Дружба – лебідь, хотіли взлетіти, Свіса – рак, ну а Ямпіль – щука, тягне в воду, в болото, а болото воно є болото.

  1. Шановний, це хто ще в болоті? Подивіться на Ямпіль і на свою Свесу! А об’єднуватись села хочуть з Ямполем, бо голови їздять по району і бачать, що де робиться. За останні роки в райцентрі і тротуари, і ліхтарі, і зони відпочинку, і дахи. А Свеса навіть за депутатські кошти зупинку не могла вчасно зробити.

   1. А то нічого ,що Свеса кошти на район дає,а і вони всі тільки у ваш Ямпіль вкладаються.”За останні роки в райцентрі і тротуари, і ліхтарі, і зони відпочинку, і дахи.” – за чий рахунок?

    1. Взамен Ямполь содержит кучу нахлебников из Свесы. Зачем нам содержать бездельников из администрации, школ и больницы?!!!

Comments are closed.