Як відомо, 20 вересня 2015 року набув чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Зазначений закон передбачає впровадження в Україні європейської моделі системи гарантування безпеки і якості продуктів харчування, що базується на процедурах HACCP. Також, 21 грудня 2017 року ухвалено Закон України “Про безпечність та гігієну кормів”, відповідно до якого, вимоги по впровадженню системи НАССР розповсюджуються на операторів ринку кормів, що здійснюють виробництво, обіг та використання кормів, що вступає в дію з січня 2020 року.

Про це Ямпіль.INFO повідомили в Ямпільському міжрайонному управлінні Головного управління Держпродспоживслужбив Сумській області

Для поступового переходу на використання процедур НАССР для виробників визначено перехідний період. Так, для потужностей, які проводять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), система повинна бути запроваджена впродовж 3 років з моменту оприлюднення Закону (з 20.09.2017). На потужностях, які проводять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), – через чотири роки (з 20.09.2018), а для малих потужностей – через п’ять років  (з 20.09.2019).

З метою проведення роз’яснювальної роботи та підвищення рівня обізнаності про особливості впровадження системи НАССР в Україні фахівці проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні», Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів разом зі спеціалістами платформи масових онлайн-курсів «Prometheus» розробили безкоштовний навчальний курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач».

       Навчальний курс присвячений розробці, запровадженню та забезпеченню функціонування процедур, заснованих на принципах системи НАССР, та доступною мовою пояснює такі непрості питання:

  • Що таке НАССР та як його читати;
  • Що таке харчове законодавство України;
  • Що харчове законодавство дає бізнесу та споживачам;
  • Хто такі оператори ринку;
  • Що таке простежуваність у харчовому законодавстві;

      Курс спрямований насамперед для представників бізнес середовища, але буде цікавим як фахівцям державного сектору в харчовій галузі, так і споживачам.

       Також інформуємо, що зареєструватися на безкоштовний навчальний онлайн – курс вже можна зараз, за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:MinAgro+HACCP101+2019_T2/about Курс стартує з 1 червня 2019 року,  навчання повністю безкоштовне, воно побудоване  у вигляді відеолекцій. За результатами успішного проходження курсу учасники отримають відповідні сертифікати.

error: Content is protected !!