Ехо Чорнобиля. Зона відчуження сьогодні

Сьогодні наша країна вшановувала 33 роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Досі людям мало відомо, як про причини, так і про наслідки масштабної аварії, яку експерти називають «апокаліпсичною».

Так, як територію навколо атомної електростанції ще в 1986 році закрили для вільного пересування людей, для багатьох залишається загадкою, якою зараз є сумнозвісна тридцяти кілометрова зона відчуження. Днями ми побували там і спеціально для читачів Ямпіль.INFO ми підготували невеликий фоторепортаж про те, як сьогодні виглядає територія навколо Чорнобильської АЕС.

Територія зони відчуження обнесене сіткою та колючим дротом, потрапити до неї можна через блок-пости, які охороняються національною гвардією. Тут же проходить дозиметричний контроль людей і транспортних засобів, які покидають зону відчуження.
Пересікши кордони зони, першим на шляху трапляється місто Чорнобиль. Всупереч стереотипам воно не пустує. Там дійсно живуть і працюють люди. Більше того, місто, принаймні його центральна частина, дуже впорядковане. Чимось, воно нагадує територію військової частини.

В міському паку розташований меморіал загиблим ліквідаторам АЕС і довжилезна алея з табличками назв населених пунктів, які постраждали в наслідок аварії і були розселені. Серед останніх є і Ямпіль, так називалось одне з сіл Чорнобильського району. Зараз від нього залишились лише згадки.

На шляху від Чорнобиля до АЕС трапляється село Копачі, яке свого часу повністю було поховане під землею. Про те, що тут колись жили люди нагадує лише вцілілий дитячий садочок з артефактами, але дозиметр в ньому зашкалює настільки сильно, що залишатися там на довго небезпечно.

Невдовзі на краєвиді зявляться сама станція і сумнозвісний четвертий енергоблок, що покритий захисним саркофагом. Чорнобиьська АЕС не генерує електроенергію вже багато років, але там завжди повно людей – вони обслуговують станцію вахтовим методом. Для них працює станційна столова, куди, до речі, пускають на обід всіх бажаючих.

В кількох кілометрах від АЕС розташовано «місто – привид» Припять, яке було розселено відразу після аварії. Люди там не живуть, але ще рік тому працювали окремі служби. Місто вражає своєю красою: порівняно нові великі будинки, величезний палац культури, ресторан, готель, річковий порт і парк відпочинку… Але все це пусте і вже починає обвалюватись.

Є в зоні відчуження і ще один цікавий, колись засекречений, об’єкт – станція «Дуга». Це радянська радіолокаційна станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет, яка являє собою гігантську антену. Зараз вона не використовується в війсьових цілях, але і розібрати її не можуть – побоються, що це викличе сесмічну активність в районі станції.

00
010
09
02
08
07
03
05
01
06

3 thoughts on “Ехо Чорнобиля. Зона відчуження сьогодні

  1. А у нас и аварии не было, но мы тоже Ямполь, и тоже исчезнем..

Comments are closed.

error: Content is protected !!