Постановою Центральної виборчої комісії  від 28 квітня 2012 року № 82 “Про утворення одномандатних виборчих округів на постійній основі у межах Автономної Республіки Крим, областей, містах Києва та Севастополя” встановлено кількість одномандатних виборчих округів. В  Сумській області їх буде 6. Ямпільський район  разом з Глухівським, Серединобудським, Путивльським, частинами Кролевецького, Конотопського, Шосткинського районів та містом Глухів  входять до одномандатного виборчого округу № 159.

 Початок виборчого процесу виборів народних депутатів України розпочався 30 липня 2012 року.       Що нового буде для виборця ?

Відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України”   вибори народних депутатів будуть проходити за змішаною системою, точніше пропорційно-мажоритарною. Вибирати народних обранців будемо по двом виборчим бюлетеням. Один буде пропорційний, тобто партійний, а другий мажоритарний, тобто персональний. У першому бюлетені буде список політичних партій, а в другому список кандидатів в народні депутати.

       Дії виборців перед виборами

Отже, днів за п’ятнадцять до дня голосування Вам принесуть іменне запрошення на вибори. В цьому запрошенні Вам повідомлять про включення Вас до попереднього списку виборців Вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісію, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Якщо Вас запросили і Ваші прізвище, ім’я, по батькові вказані правильно значить все у Вас добре. А якщо Вас не запросили, це привід прийти самому і вияснити причину. Звернутись є можливість як до відповідної виборчої дільничної комісії, так і до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою:

смт Ямпіль, бульвар Ювілейний, будинок 1, приміщення Ямпільської районної державної адміністрації, другий поверх, каб. № 28, телефон (05456) 2-23-50.

На виборчій дільниці з 8 жовтня будуть знаходитися попередні списки виборців з якими Ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви, як виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців  із заявою про уточнення попереднього списку виборців.  Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п’ять днів до голосування, а саме до 23 жовтня. Заяви подані пізніше не розглядатимуться.

Як бути тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватись

Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватись, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування.    Законодавство забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування  не змінюючи виборчу адресу.

Громадяни, які в день голосування будуть перебувати далеко від свого місця реєстрації (відрядження, лікування, тощо), мають право звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців в місці свого тимчасового перебування з заявою про тимчасову зміну місця голосування. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю. У списках нової дільниці з’являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення, виданого відділом ведення Державного реєстру виборців. Особливістю є те, що  приїжджий виборець, який змінив своє місце голосування, але все таки раптом вирішить голосувати вдома, то у нього це не вийде, поки він не здасть видане йому посвідчення в той відділ, який його видав. Термін подачі заяв щодо тимчасової зміни місця голосування минає  23 жовтня 2012 року, оскільки в цей день реєстр виборців починає формування уточнених списків за якими і буде проводитися голосування.

           Чи є гарантія, що виборець проголосує однократно?

        Гарантія така є. Зараз списки виборців практично формуються в Центральній виборчій комісії. Хоча органи ведення Реєстру виготовляють списки, але це лише їх матеріалізація на паперових носіях з електронних файлів, які формуються засобами автоматизованої системи Реєстру. Саме на рівні розпорядника Реєстру в Центральній виборчій комісії здійснюється віднесення виборців до всіх близько 33 тисяч дільниць. Функціонуюча в Реєстрі підсистема виявлення «двійників» унеможливлює включення одного і того ж виборця до списків на різних дільницях.

           Побажання виборцям

Щоб не залишитися в стороні від виборчого процесу,  потрібно зовсім небагато: перевірити себе і своїх близьких у  списках виборців та прийти проголосувати, тим самим  зробивши свій внесок в розвиток демократичних процесів в нашій державі.

 

І. Небеський

Начальник відділу ведення Державного 

реєстру виборців апарату Ямпільської РДА

 

 

error: Content is protected !!