Ех, дороги!

Депутат районної ради Валентин Лесняк висловив свою позицію з приводу болючої для району проблеми – стану доріг

Стан доріг у Ямпільському районі викликає справедливе нарікання усіх автомобілістів, всіх мешканців району.

Протягом останніх десятиріч утримання шляхів району було вкрай незадовільне. При цьому, від районних керівників ми чули одні обіцянки, що от нарешті заплановано виділення кошті на ремонт доріг, – а в кінці бачили лише розведені руки та чули, що коштів, на жаль, не виділили.

Починаючи з 2015 року, з початком роботи Ямпільської районної ради сьомого скликання, я ставив питання щодо необхідності комплексного підходу до вирішення цієї проблеми з залученням місцевих матеріальних, трудових ресурсів та співфінансування з усіх можливих джерел.

У 2017 році, нарешті, була започаткована ця практика. Була створена контрольна комісія районної ради, яка опікувалась цим питанням. Не можна сказати, що все одразу налагодилось, але певних результатів було досягнуто. Результати роботи цієї комісії (по організації та контролю за ремонтом дороги Ямпіль-Орлівка-Свеса), були визнані районною радою задовільними і було вирішено подовжити цю практику.

Були визначені деякі принципи подальшої роботи (і в першу чергу необхідність планування).

Але головне, що було показано, що вирішення проблеми залежить від бажання її вирішувати.

Так як же у подальшому реалізовувалось рішення ради щодо подовження практики контролю за дорожніми роботами?

Та ніяк!!

Відбулась дивна метаморфоза.

Голова районної ради Губар О.К. та голова Ямпільської районної держадміністрації Панченко І.А. зайняли різко негативну позицію у питанні створення контрольної комісії.

На початку 2018 року я звернувся до голови Ямпільської районної ради з питанням щодо необхідності створення контрольної комісії та отримав відповідь, що це треба робити, – але крім слів, ніяких дій не було зроблено.

Тоді я сам підготував проект рішення про створення комісії з питання контролю за утриманням та ремонтом доріг та подав його голові ради Губар О.К., але вона, всупереч положенням законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», відмовилась винести це питання на розгляд ради. Голова ж райдержадміністрації Панченко І.А. в своєму виступі на сесії заявила, що комісія в 2017 році не працювала (вочевидь вона мала на увазі себе – бо вона теж була членом цієї комісії) в той час, як при заслуховуванні звіту комісії про її роботу в 2017 році, висловлювала зовсім іншу думку, що зафіксовано і в проколі і в рішенні ради.

Я не знаю, чим керувались голови ради та райдержадміністрації, зайнявши таку позицію, бо на мої запитання отримав від них якісь невиразні і незрозумілі пояснення.

Але справа не в поясненнях. Ситуація, в даному випадку, пояснюється відомим всім висловлюванням: «Хто хоче робити – шукає способи, а хто не хоче – шукає пояснення».

А як же все ж таки виконувались ремонти доріг у 2018 році?

Практика співфінансування була продовжена, але організація проведення робіт, залучення місцевих ресурсів не здійснювались, був повністю відсутній громадський контроль і, як наслідок, – якість виконаних робіт була низькою.

Під час звіту голови райдержадміністрації я задав їй питання: чи вважає вона, що якість ремонту доріг району в 2018 році була задовільною, і як адміністрація здійснювала контроль за якістю дорожніх робіт (у своєму звіті вона заявила: «Питання стану доріг, їх утримання і ремонту перебувало на постійному контролі райдержадміністрації») і не отримав ніякої відповіді.

Під час обговорення звіту голови Ямпільської райдержадміністрації я заявив, що в минулому (2018) році деякі ділянки доріг не ремонтувались, а знищувались, що якість ремонту багатьох ділянок була низькою. І в мене є всі підстави так говорити, бо я об’їхав всі ділянки дорожніх робіт і зафотографував їх, спілкувався з робітниками, з головами рад. Ще позаминулого року, під час звіту контрольної комісії, я заявляв, що ямковий ремонт, без влаштування суцільного верхнього шару дорожнього одягу – марна трата коштів. Я казав про необхідність розробки комплексної програми утримання та ремонту доріг, більше того, я пропонував свою допомогу у її розробці. А у відповідь, тільки контри з боку керівників району.

Але розпочався 2019 рік. Я знову подав голові ради пропозицію про створення комісії з контролю за дорожніми роботами. І знову протидія з боку голів районної ради та райдержадміністрації.

Я,з початку року, вже двічі вносив цю пропозицію на розгляд ради. І двічі фракції БПП та «Воля народу», підконтрольні відповідно Панченко І.А та Губар О.К. не підтримували мою пропозицію
Останній раз, під час голосування з цього питання, не вистачило лише одного голосу для його позитивного вирішення.

Мене дуже засмучує така позиція деяких депутатів. Я не припиню добиватись позитивного вирішення питання ефективної організації ремонту доріг району і маю надію, що депутати районної ради все ж таки приймуть рішення по створенню контрольної комісії з питання утримання та ремонту доріг району.

А щодо необхідності контролю, у мене немає ніяких сумнівів.
Наведу останній приклад.

4 травня цього (2019) року здійснювались роботи по улаштуванню суцільного асфальтобетонного покриття дороги в смт. Свеса.

По-перше, дорожники нікого не поставили до відома про початок таких робіт.

Я дізнався про початок цих робіт лише завдяки тому, що підтримую постійний контакт з інспектором, що здійснює нагляд за дорогами.
Прибувши на місце проведення робіт, я побачив, що дорожники вкладають асфальт просто на пісок. Прийшлось втрутитись у хід робіт, викликати начальника Глухівської дорожньо-експлуатаційної дільниці Сумиоблавтодору, інспектора з нагляду за дорогами, взагалі, «підняти всіх на ноги», щоб виправити ситуацію. Телефонував і голові Ямпільської райдержадміністрації Панченко І.А., але вона повідомила, що перебуває за тисячі кілометрів від району, тому «делегує мені всі права».

Шановна Ірино Анатолівно! Гасіння пожеж – це не метод роботи. Будь-яка справа має бути організованою, тому я пропонував, і знову пропоную організувати роботу в районі з питання утримання та ремонту доріг, виходячи з принципів організації та планування діяльності.

Я знову подав пропозицію по створенню контрольної комісії голові ради, для розгляду на наступній сесії районної ради.

Звертаюсь, також, до громадськості району з проханням висловити свою думку по цій проблемі.

8 thoughts on “Ех, дороги!

    1. Пусть к богу и идёт.а людям такие руководители не надо!

  1. Выражение “перебуває за тисячі кілометрів від району” требует разъяснения со стороны Лесняка В. Г. и ответа от Панченко И. А. Если это так то она не руководит районом, если не так значит Лесняк должен ответить за слова

  2. В районі все бла бла бла. Ні роботи ні відповіді. Прімінити кітайску методику управління. Ростріл і дороги будуть і процвітання.

  3. В ЛЮБУЮ сторону едешь и как только заканчивается территория нашего района то сразу же начинается нормальная дорога . Наши местные руководители не на своём месте .

  4. Поставитити на конторль кількість автомобілістів району, бо з кожної проданої літр пального, 7-8 гривень його вартості йде на ремонт автомобільних доріг. Та кошти розподіляють чиновники,як їм заманеться. Тут кількість зареєстрованих громадськіх організацій в районі не відомо, і
    так воно скрізь.Моодець депутат Лесняк В.Г., за волю, за долю, за гідне життя !

  5. Процитирую героиню одного из своих любимых фильмов: “Надо не вопросы ставить, а платформы”.

  6. Голосуйте за Деркача і ще на 5 років забудьте про дороги.

Comments are closed.