З 21 травня в Україні розпочалися вже традиційні оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою “Мак-2012”.

Комплекс дій спрямований на виявлення та знищення нелегальних посівів маку й конопель та перекриття каналів надходження наркотичних речовин. Співробітники відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Ямпільського РВ  УМВС України в Сумській області нагадують громадянам про те, що в Україні заборонено висівати та вирощувати мак чи коноплю, за що передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Згідно з частиною 2 статті 106-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельними ділянками заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку передбачено накладення штрафу на фізичну особу від 153 до 306 гривень, а на посадовця — від 306 до 765 гривень. У разі незаконного вирощування до ста рослин снодійного маку, особа відповідатиме перед законом за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 106-2 КУпАП. Відповідно до рішення суду громадянин повинен сплатити від 306 до 1700 гривень штрафу з конфіскацією незаконно вирощених нарковмісних речовин. Якщо кількість рослин коноплі перевищує десять, а маку — сто, то особі, яка незаконно їх вирощувала, загрожує кримінальна відповідальність. Згідно з статтею 310 Кримінального кодексу України, за скоєння цього злочину, передбачено до восьми з половиною тисяч гривень штрафу, до трьох років обмеження волі або до семи років позбавлення волі, залежно від ступеню тяжкості скоєного злочину.

Керівництво Ямпільського РВ УМВС України в Сумській області звертається до громадян з нагадуванням, що посіви маку на території України дозволено лише спеціалізованим підприємствам, котрі отримали відповідну ліцензію та забезпечують належні умови вирощування вказаних рослин. Взагалі, якщо громадяни вирішили себе побалувати або цвітом маку, або пиріжками, то вони повинні усвідомлювати, що за такі діяння обов’язково настає відповідальність.

Пам’ятайте: здоров’я, справжня радість життя і щастя не сумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями. Людина, що всерйоз захопилася наркотиками, поступово потрапляє до злочинного середовища. Світ наркоманів та злочину жорстокий, і людське життя тут нічого не варте. Відомо, що наркоманам для здобуття грошей на наркотики доводиться красти, грабувати людей, продавати та займатися проституцією.

Міліція звертається до громадян з проханням, усі, кому відома будь-яка інформація стосовно незаконних посівів нарковмісних рослин або про людей які розповсюджують наркотичні речовини повідомляти за номером телефону 102 або 2-12-60. Давайте подбаємо про наших дітей та про нашу націю в цілому. І не дамо розвиватись наркотичному бізнесу в Ямпільському районі.

Оперативно-профілактичні заходи ще тривають.

Керівництво Ямпільського РВ

 

error: Content is protected !!