Під час засідання колегії облдержадміністрації начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН повідомила, що минулого тижня Урядом України опрацьований законопроект під кодовою назвою «Чесна платіжка»

Відомо, що сьогодні стартова ціна на газ, що виходить від постачальника, є загальної для всієї України і вона єдина. Але, якщо порівнювати платіжки, що люди отримують в регіонах, то тарифи на газопостачання і послуги з опалення є абсолютно різними. Міністерство юстиції ініціювало прийняття директивних документів, що врегулюють тарифи у напрямку зменшення на той відсоток, на який вони наразі завищені.

«З кінця минулого року проводилася величезна робота по врегулюванню ціни на газ. У деяких регіонах вона завищена на 30%, – говорила Ірина Свистун. – Якщо брати Сумську область, то в цілому тарифи на газ завищені на 15-17%. Це досить великі цифри. Тому Міністерство юстиції виходить із ініціативою, і сподіваємося що найближчим часом Урядом будуть прийняті відповідні директивні документи, що дають можливість врегулювати тарифи по всій території України».

Начальник Головного управління юстиції передбачає, що постане великий обсяг роботи на місцях. Потрібно буде головам міських і селищних рад прийняти необхідні рішення для того, щоб зменшити тарифи для своїх громадян на той відсоток, на який вони завищені. Збільшиться навантаження на органи влади, які роблять перерахунок субсидій, тому що, якщо зменшиться ціна на газ та опалення, то зменшаться в деякій мірі і субсидії.

Але вся ця робота спрямована на позитив, тому що наші громадяни будуть отримувати чесні платіжки. Разом з тим держава виграє в тому, що субсидії, які нараховуються на дані платежі за рахунок державного бюджету,  зменшаться.

«Тому я впевнена, що даний документ буде прийнятий Урядом вже найближчим часом», – наголосила Ірина Свистун.      

error: Content is protected !!