Реєстрація клонів кандидатів – це фундаментальний дефект виборів – Карасьов

Деякі кандидати настільки не поважають виборців, що підсовують їм клонів

В останні дні публікується все більше інформації, що на парламентських виборах з’являються кандидати – однофамільці і тезки відомих політиків. Журналіст Znaj.ua попросив прокоментувати дану ситуацію політолога Вадима Карасьова.

«Це, звичайно, фундаментальний дефект нашої виборчої кампанії – вважає експерт. Якщо його не усунути вчасно (а це може зробити ЦВК своїм рішенням), тоді він буде постійно генерувати сумніви в справедливості народного волевиявлення. У нас і так вибори проходять на емоціях, швидкоплинно, без обговорення змістовних речей. Ніхто не вникає у виборчі програми. А тут ще деякі технологи настільки не поважають виборців, що підсовують їм клонів.

Ось подивіться, висувають однофамільців кандидатів. Це до речі такий маркер: якщо проти тебе виставили клона – значить у тебе високий рейтинг і ти можеш виграти. Якщо двох клонів – значить ти точно лідер. Ну а якщо трьох – то тебе бояться і не знають як «збивати». Так само зараз ми бачимо купу кандидатів від фірм з назвою «Слуга народу», організацій «Команда Зе», зв’язок з якими сам справжній «Зе» заперечує.

Необхідно якось вирішувати проблему юридично. Треба вказувати «дівочі» прізвища тим клонам, які їх поміняли перед виборами. Треба вводити порядкові номери кандидатів у бюлетені. Якщо це не зробила Рада змінами закону – нехай прийме рішення Центрвиборчком. Пам’ятаєте, на президентських виборах однофамілець Тимошенко набрав півтора відсотка голосів? Якщо були б номери кандидатів у бюлетені, кандидати б у своїй агітації робили упор на номері, і помилок виборців було б менше» – дає рекомендації В.Карасьов.