Сумщина і південна частина Одеської області, яку ще прийнято називати Бесарабією, дуже схожі: в 2014 році над обома регіонами нависла загроза російської окупації. Ось тільки, якщо у нас про цю загрозу, здається, всі вже давно забули, то у Бессарабії роблять все, щоб регіон і надалі залишався невід’ємною частиною України.  

Саме в місті Ізмаїлі щороку проводиться грандіозний рок-фестиваль «Дунайська Січ» за участю кращих гуртів нашої країни. Таким чином, мешканцям цього багатонаціонального регіону, а особливо молоді, намагаються прищепити патріотичні почуття і ще раз нагадати, якою величезною ціною нам далась Незалежність.

Уявити рок-фестиваль такого масштабу і з такою величезною кількістю глядачів у прикордонних районах Сумської області наразі дуже важко. Але, за словами організаторів, і «Дунайська Січ» п’ять років тому починалась з невеликого концерту на сходах місцевого будинку культури, але за ці роки захід місцевого значення перетворився в подію дійсно загальнодержавного масштабу.

Президент фестивалю Віктор Куртев та генпродюсер фестивалю Олександр Ягольник. Фото Софія Руда

Можна називати різні передумови, що призвели до виникнення такого явища, як «Дунайська Січ»… Але зі сторони виглядає, що секрет успіху дуже простий: небайдужість місцевої громади і допомога патріотичноналаштованих підприємців, які підтримують фестиваль ідейно і фінансово. Зокрема мова йде про президента фестивалю Віктора Куртева. Саме завдяки очолюваній ним громадській організації «Центр розвитку Бессарабії», оргкомітет фестивалю має змогу запросити провідних рок-музикантів України і ближнього зарубіжжя і оплатити дорогу професійну сцену. Що вже говорити, якщо бюджет «Дунайської Січі» сягає 220 тисяч євро, з яких держава оплачує лише десяту частину.

Не можна не згадати і про те, що цьогорічний фестиваль став першим в Україні, який був проведений виключно на енергії сонця. За словами Віктора Куртева, це надважливо, адже відновлювальна енергетика відкриває Україні шлях до енегонезалежності від країни – агресора. Тим паче, що саме Бессарабія має найкращі умови в Україні для роботи сонячних електростанцій.

Хедлайнер першого дня “Дунайської Січі” – рок-гурт “Тінь Сонця”

Якщо говорити про сам фестиваль, то він запам’ятався неймовірною атмосферою. Варто вказати лише те, що він розпочався з багатолюдної ходи з 100-метровим державним прапором України,  ну а далі розпочались виступи відомих гуртів не лише з України, а і з Білорусії та Болгарії. Звичайно, глядачі найбільше чекали виступів музикантів «Музбату» – об’єднання справді українських гуртів, які гастролюють в зоні проведення операції об’єднаних сил і  дають безкоштовні концерти для наших військових прямо на передовій.

Цього року фестиваль проходив одночасно на двох сценах. Тож, гості могли обрати собі музику досхочу, а вибрати було дійсно з чого. Варто лише зазначити, що хедлайнером першого дня була легендарний гурт «Тінь Сонця», а другого – популярний «Hardkiss».

error: Content is protected !!