Без людей: Сороковий Клин та Рождественське

Це  малі села-супутники Воздвиженського, розташовані зі східної стороні. Про Говорунове вже згадувалось раніше, однак в цих малих селах  ситуація схожа – вони більше мертві, ніж живі.

Черговою добіркою фотографій з читачами Ямпіль.INFO поділився Едуард Баранов

Рождественське зустріло тишею, біля крайніх зруйнованих будинків  пробіг заєць. Лише в центрі я побачив літнього чоловіка, що  колов дрова біля старої хати. Неподалік знаходився нежилий двір нової будови – але вже з від’єднаними дротами енергопостачання. Далі було безлюддя – вулиця заросла бур’янами в мій зріст, доводилось  продиратись крізь дику пекучу кропиву, щоб зробити кілька світлин пустих обійсть, переживших своїх господарів…

До Сорокового Клину я потрапив об’їхавши сад, площею з невеличке князівство. Потішила дорога – яка добре зберіглась, ймовірно тому, що нею не користуються.  На цьому позитив скінчився.

Будинки-привиди суворо дивились в світ порожніми віконницями. Сліпі, з проваленими дахами вони нагадували непохованих калік. Я вискочив з одного будинка, який хотів фотографувати з середини, бо  в напівтемряві ледь не наступив на теперішню господарку – сіру гадюку. Виявляється кропива, іржаві цвяхи та бите скло не найбільша небезпека в таких випадках.  Ще кинувся в око колодязь, з якого нікому випити води та почистити його замулене дно.

Південна частина села,  що складається з однієї вулиці зберіглась краще – будинки з вцілілими вікнами та дахами і там ще жевріло життя. Поки ще  жевріло…

РS Непогано було б під час виборчих змагань проводити подібні екскурсії кандидатам, щоб їх обіцянки та діяльність не викликали сумнівів, що вони обираються саме від України, а не від Брянської чи Курської областей.

я1
я2
я3
я4
я5
я6
я7
я8
я9
я10
я11
я12
я13