Преображення Господнє. Ямпіль відзначає престольне свято

Є всі підстави стверджувати, що цій традиції вже більше двохсот років

Спасо – Преображеньський храм в селищі вперше був побудований в 1796 році. Тоді в Ямполі одночасно діяло відразу три храми: Покровський, Спаський та Георгіївський, парафіяни яких, найімовірніше, відзначали престольні свята своїх храмів. В 1834 році церква Покрови Богородиці згоріла і більше не відбудовувалась. Тож, саме з того часу в населеному пункті почала формуватися традиція відзначати два престольні свята – на Преображення Господнє (19 серпня) та на Єгорія (16 листопада). Найцікавіше, що ця традиція зберігалась навіть у радянські часи, коли обидва храми були варварськи знищені більшовиками.

До сьогоднішнього часу ця традиція свято шанується ямпільчанами. Тим паче, що і Георгіївська, і Спасо-Преображенська церкви були відбудовані. Прийнято вважати, що Преображення Господнє, або Спас, є престольним святом для мешканців Ямполя, які живуть по праву сторону річки Студенок.

З 2001 року з цього приводу відбуваються святкові богослужіння у відновленому Спасо-Преображенському храмі та традиційні освячення яблук, як головних атрибутів свята. Цього року площа перед храмом знову була заповнена людьми, що свідчить про збереження духовних традицій мешканцями селища.

я1
я2
я3
я4\
я5
я6
я7
я8
я9
я10
я11
я12
я13
я14
я15
я16
я17
я18