
Є всі підстави стверджувати, що цій традиції вже більше двохсот років
Спасо – Преображеньський храм в селищі вперше був побудований в 1796 році. Тоді в Ямполі одночасно діяло відразу три храми: Покровський, Спаський та Георгіївський, парафіяни яких, найімовірніше, відзначали престольні свята своїх храмів. В 1834 році церква Покрови Богородиці згоріла і більше не відбудовувалась. Тож, саме з того часу в населеному пункті почала формуватися традиція відзначати два престольні свята – на Преображення Господнє (19 серпня) та на Єгорія (16 листопада). Найцікавіше, що ця традиція зберігалась навіть у радянські часи, коли обидва храми були варварськи знищені більшовиками.
До сьогоднішнього часу ця традиція свято шанується ямпільчанами. Тим паче, що і Георгіївська, і Спасо-Преображенська церкви були відбудовані. Прийнято вважати, що Преображення Господнє, або Спас, є престольним святом для мешканців Ямполя, які живуть по праву сторону річки Студенок.
З 2001 року з цього приводу відбуваються святкові богослужіння у відновленому Спасо-Преображенському храмі та традиційні освячення яблук, як головних атрибутів свята. Цього року площа перед храмом знову була заповнена людьми, що свідчить про збереження духовних традицій мешканцями селища.