На території району відкрилось три додаткові місця випуску лікарських засобів за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки», – про це Ямпіль.INFO повідомили в Національній службі здоров’я України

Окрім аптеки «Фіалка» (ФОП Лавриненко Н.Я. смт Ямпіль бульвар Ювілейний, 4), яка працює з перших днів впровадження урядової програми, відпуск ліків здійснюють: аптека №6 (ПП «Фіалка» смт Ямпіль бульвар Ювілейний, 6),  аптека «Прогрес» №5 (ПП «Прогрес», м Дружба, вулиця Заводська, 45) та  аптека №5 (ПП «Фіалка» Свеса, вулиця Софіївська, 4).   

Щоби отримати ліки, людям як і раніше необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, отримати у нього електронний рецепт і обміняти його на ліки в одній з вище перелічених аптек.

Перелік безкоштовних ліків розширили

До речі, днями МОЗ України затвердило новий перелік препаратів програми «Доступні ліки». Упродовж наступних шести місяців українці з серцево-судинними захворюваннями, діабетом 2 типу та бронхіальною астмою зможуть отримати 78 препаратів абсолютно безоплатно, ще 176 – з невеликою доплатою

До оновленого Реєстру лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» увійшли 254 препарати. З них 78 пацієнти отримуватимуть безоплатно. Перелік безоплатних ліків збільшився майже на 20% у порівнянні з попереднім Реєстром.

Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 5,22 грн, найдорожчий – 863,43 грн.

Виробники лікарських засобів гарантують, що упродовж наступних шести місяців зможуть виробити і поставити відчутно більше препаратів за програмою. Очікується, що пацієнти зможуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою понад 46 мільйонів упаковок препаратів – на 7 мільйонів більше, аніж упродовж дії попереднього Реєстру.

Аптеки отримали більше 200 тисяч компенсації

З 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почали отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. За цей час Національна служба здоров’я України відшкодувала аптекам Ямпільського району 255 220 гривень.

Як свідчить статистика, найчастіше – у 80% випадків – пацієнти отримують препарати для лікування серцево-судинних захворювань. Частка виписаних рецептів для лікування цукрового діабету другого типу – 17%, бронхіальної астми – 3%.

3 thoughts on “«Доступні ліки» можна придбати вже в чотирьох аптеках Ямпільського району

  1. Две ,,Фиалки,,, и ,,Прогресс,,=3 аптеки,а где четвертая?Подскажите безграмотно у гипертонией.

  2. Банк Аваль,напротив садика,в общежитии, И дом быта. Вот вам и 4

Comments are closed.