Зовсім скоро автомобілі на єврономерах, що належать українцям, стануть в країні поза законом. З 24 серпня набуває чинності зміна в Митному кодексі, за якою нерозмитнені і невивезені вчасно транзитні машини будуть вилучені, а їх власники оштрафовані на суму до 170 тис. грн. У той же час президентський законопроект обіцяє “евробляхерам” чергову відстрочку – до 1 січня 2020 року. Але приймати його нікому, так як новий парламент ще не працює.

До сих пір точно невідомо, скільки залишилося нерозмитнених “евроблях”. За різними даними, їх експлуатується від 7 до 30 тис. Решта або вивезені, або розібрані на запчастини, так як з 24 серпня за розбирання в Україні такої машини власника теж оштрафують на 170 тис. грн, що, як правило, в рази перевищує її вартість. Представники громадської організації “Автоєвросила”, що захищає інтереси таких автовласників, стверджують, що “евроблях” у нас не менше 700 тисяч.

За словами експертів авторинку, склалася парадоксальна ситуація: юридично закон треба виконувати, але по факту цього може і не бути, поки Рада не розгляне законопроект президента. Виявляти і зупиняти такі машини на дорозі – прерогатива патрульної поліції (ПП), яка з 24 серпня зможе до того ж отримувати інформацію від Держмитслужби по нерозмитнених автомобілях. Але, як повідомили в ПП, рішення про конкретні дії буде прийнято після наради в Мінінфраструктури (МІУ), який призначено на ранок 21 серпня. На нього запрошені силовики, митники, представники “Автоєвросили”.

Глава “Автоєвросили” Олег Ярошевич через соцмережі вже запросив всіх зацікавлених приїхати зі своїми автомобілями на мирну акцію протесту до будівлі міністерства. Її мета – не тільки відстрочити штрафи, але і в перспективі домогтися зниження ставок акцизу за розмитнення, що раніше не вдавалося. В МІУ коментарів поки не дають.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року Верховна Рада зменшила розмір акцизу на ввезення авто, а “евробляхам” дала 50% -ву знижку на три місяці. Протягом пільгового періоду українці встигли розмитнити 218 тис. автомобілів.

1 thought on “З 24 серпня поліція зможе штрафувати власників «євроблях»

Comments are closed.