Ремонтні роботи на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення О191801 Ямпіль – Свеса – Марчихина Буда – Княжичі обійдуться державному бюджету в більш ніж 5,5 мільйонів гривень

Вже третій рік держава виділяє кошти на ремонт цієї дороги з, так званого, Державного дорожнього фонду України, який формується з наших акцизних податків на пальне і транспортні засоби. Спеціальна процедура розподілу коштів фонду теоретично мала б виключати всі корупційні ризики, зокрема вплив депутатів та інших зацікавлених осіб. Але практика показує, що кошти фонду в межах області розприділяються облдержадміністраціями в ручному режимі. Як наслідок маємо ситуацію, коли за приблизно рівної протяжності автошляхів на Ямпільський район виділяється 6,5 мільйонів гривень, а на Шосткинський – 26 мільйонів, на Конотопський – 55,5 мільйонів гривень.      

Цього року виділене на Ямпільщину фінансування освоюватиме ТОВ «Бахмачгазбудсервіс», з яким ДП «Дороги Сумщини» (дорічне підприємство Сумської облдержадміністрації, яка є власником дороги) уклало договір на виконання робіт на окремих ділянках дороги від 9,500 км до 10,750 км. Саме це підприємство з Чернігівської області виграло тендер на проведення робіт, у якому  йому довелось конкурувати з трьома підприємствами.

Окрім ТОВ «Бахмачгазбудсервіс», яке запропонувало найнижчу ціну5 538 750 гривень, у тендері брали участь ТОВ “Автомагістраль-Південь” (пропонувало провести роботи за 6 214 585 гривень), ТОВ «Будсвіт Україна (6 227 777 гривень) та ДП «Сумський облавтодор» (6 327 999 гривень).  Варто зазначити, першочергово планувалося, що вартість робіт сягне 6 мільйонів 330 тисяч гривень, але завдяки тендеру ціна була знижена майже на 800 тисяч гривень.

Цікаво, що у договорі підрядник вказав розпис своїх витрат. Зокрема, на заробітну плату планують витратити 47,8 тисяч гривень, на закупівлю матеріалів – 4 мільйона 122,9 тисяч гривень, на експлуатацію будівельної техніки – 298 тисяч гривень, на інші супутні витрати 54,4 тисячі гривень, ще 923 тисяч гривень сягнуть податки. При цьому, підприємство вказує, що збирається отримати прибуток у розмірі лише 29,9 тисяч гривень.

За сухими цифрами тендерних процедур криється ремонт 800 метрів автодороги на виїзді з селища Свеса в сторону Ямполя. Згідно документів, там планують провести, так званий, поточний середній ремонт. Цей вид ремонту передбачає  відновлення необхідних транспортно-експлуатаційних показників проїзної частини (рівності та шорсткості покриттів шляхом влаштування поверхневих обробок, тонкошарових покриттів або інших шарів зносу поверх існуючих дорожніх одягів у тому числі із вирівнюванням поздовжнього та поперечного профілю), виправлення незначних пошкоджень окремих елементів автомобільної дороги (земляного полотна, укосів виїмок та насипів, водовідведення штучних споруд та інших) і доведення елементів облаштування до нормативних вимог.

На ділянках проведення поточного середнього ремонту дороги при ремонті проїзної частини має бути виконано: – фрезерування існуючого асфальтобетонного покриття глибиною 5 см; – розлив бітумної емульсії (60%) на бітумі БМП – 0,6 л/м2;- влаштування вирівнюючого шару із гарячої крупнозернистої пористої асфальтобетонної суміші типу А-Б марки І  БНД 60/90 середньою товщиною 10 см; – розлив бітумної емульсії (60%) на бітумі БМП – 0,35 л/м2; – влаштування верхнього шару покриття з щебенево-мастикової  асфальтобетонної суміші ЩМА-15 на бітумі БМП 60/90-52 згідно ДСТУ Б В.2.7-127-2006 з додаванням ПАР – середньою товщиною 4 см.

Як повідомляло наше видання, виконання робіт цим підприємством викликало ряд зауважень у депутатів районної ради  вже на підготовчому етапі. У зв’язку з чим було скликано засідання тимчасової комісії Ямпільської районної ради з приводу незадовільного стану автомобільних доріг району.

1 thought on “🔥Хто заробляє на ремонті дороги Ямпіль-Свеса?

Comments are closed.