З 1 жовтня на Сумщині стартують дві системи монетизації пільг

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг передбачає дві системи надання пільг у грошовій формі – безготівкова і готівкова

Про це інформує офіційний сайт облдержадміністрації

За інформацією обласного Департаменту соціального захисту населення, для отримання виплат у грошовій формі пільговик повинен звернутися до 15 жовтня із заявою до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У заяві необхідно вказати реквізити банку або ж поштового відділення, куди потрібно перераховувати кошти.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за зразком безготівкового надання субсидій через банківські установи. Для цього банк вестиме у автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, що надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того здійснюватиме переказ коштів на рахунки надавачів комунальних послуг та інформуватиме пільговика шляхом надсилання йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги (у разі наявності інформації про номер мобільного телефону пільговика).

Нагадаємо, що серед осіб, які мають право на пільги – ветерани війни, ветерани військової служби, чорнобильці, багатодітні сім’ї, репресовані,  пенсіонери, які працювали у сільських бібліотеках, освітніх і медичних закладах та закладах культури.