На Ямпільщині оформили вже 1911 паспортів у вигляді ID- картки

З 01.03.2017 року Ямпільський РС УДМС України в Сумській області здійснює прийом громадян з питання оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID- картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. За цей період оформлено 1911 паспортів громадянина України у вигляді ID- картки та 2343 паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Про це Ямпіль.INFO повідомила  завідувач Ямпільського РС УДМС України в Сумській області Лариса Дука

Нагадаємо переваги біометричного паспорта:

  • у паспорті наявна спеціальна мікросхема, яка містить фотографію власника, його персональні дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, номер документа, дату його видачі та закінчення терміну дії, а також будь-які додаткові відомості про особу. Стандарти передбачають можливість зберігання в спеціальній мікросхемі біометричної інформації (наприклад, відбитків пальців та електронного цифрового підпису);
  • для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології, що робить підробку електронних документів практично неможливою;
  • інформацію, яка записана на електронний носій, окрім відбитків пальців рук, можна зчитати навіть за допомогою сучасного смартфона.
  • Відповідно до чинного законодавства кожен громадянин України по досягненню 14-річного віку зобов’язаний отримати паспорт громадянина України у формі картки. Такий документ оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, – на кожні 10 років. Заява та документи для оформлення паспорта громадянина України подаються особою до територіального органу/підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта за зареєстрованим місцем проживання. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити у будь-якому територіальному органі/підрозділі ДМС незалежно від реєстрації місця проживання.

Особа, якій виповнилось 14 років та місце проживання якої не зареєстровано, для оформлення паспорта вперше подає документи до територіального підрозділу ДМС за місцем свого фактичного проживання в Україні.

При зверненні громадян з питання втрати, викрадення, псування паспорта, зміни прізвища або імені, обміну паспорта зразка 1994 року громадянам оформлюється новий паспорт у вигляді ID-картки. Якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку, вона може звернутись для обміну паспорта зразка 1994 року на ID-картку, а також може здійснити вклеювання фото в паспорт протягом місяця після досягнення 25 або 45 років. Якщо особа не звернулась в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення нею відповідного віку для вклеювання фото в паспорт зразка 1994 року, то цей паспорт підлягає обміну.

Нагадуємо адресу Ямпільського РС УДМС України в Сумській області: смт Ямпіль, вул.Спасо-Преображенська, б.15.

Фото з сайту Ямпільської районної державної адміністрації