РЖД обмежила експорт скрапленого газу через перехід Суземка – Зернове, – ЗМІ

Вантажопотік на прикордонному переході Суземка-Зернове скоротили в два рази

Про це пише інтернет – видання «enkorr» з посиланням на інформацію від учасників ринку.

Компанія «Російські залізні дороги» на 50% обмежили пропуск всіх вантажів через прикордонний перехід Суземка-Зернове в Сумській області, який є основним маршрутом поставок російського скрапленого газу в Україну.

Обмеження введено з 25 вересня і поширюється на всі вантажі в усіх напрямках. Причиною називають погіршення термінів повернення вагоно-цистерн з боку Укрзалізниці. Відзначається, що затримки з поверненням виникли через скупчення вагоно-цистерн на станції Дарниця в Київській області.

За даними «enkorr», за вісім місяців через Суземка-Зернове в Україну було поставлено 242 000 т російського ЗВГ (55% від усього імпорту з РФ), інші 40% (179 000 т) – через пункт Соловей-Тополі.

Це ж інтернет – видання зазначає, що скарги на часті простої цистерн почали надходити від трейдерів в середині серпня. До кінця місяця ця проблема відбилася на ритмічності відвантажень імпортного ресурсу.

На початку вересня в Україні почали виникати локальні дефіцити палива. Однією з причин учасники ринку називали те, що Укрзалізниця не справляється із збільшенням потоком вантажів. Другий – повільну роботу митниці, через які проходять склади з паливом.

В середині вересня Укрзалізниця визнала проблеми з поставками дизпалива в Україні і створила штаб оперативного реагування для стабілізації ситуації. До затримок в поставках дизпалива привели тривалі митні процедури і неефективна логістика.

З 11 по 14 вересня Укрзалізниця обмежила вантажоперевезення по Південно-Західній залізниці через скупчення вагонів. У компанії заявили, що збої в роботі пов’язані з неефективним плануванням і використанням ресурсів менеджментом цієї філії.