Ямпіль втратить статус райцентру і підпорядковуватиметься Шостці

Зараз в кабінетах обласної державної адміністрації активно обговорюють нову модель поділу Сумської області на райони  

На разі варіантів районування чотири: поділ Сумщини на 3 району, на 4, на 5, чи 6 районів. Але кожен з них передбачає, що у разі створення об’єднаного району з центром в місті Шостка, територія сучасного Ямпільського району буде підпорядкована саме йому.  

За словами директора обласного Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександра СІТАКА, Сумщина традиційно входить в десятку областей-лідерів за кількістю створених ОТГ, тож реформування базового рівня адміністративно-територіального устрою триває, але разом з тим необхідно продовжувати реформу і говорити про субрегіональний рівень.

«Міністерство розвитку громад та територій України пропонує поділити область на чотири райони – Сумський, Конотопський, Шосткинський і Охтирський, – говорив посадовець. – Це їхнє бачення, а не догма. Міністерство наразі чекає рішень від областей щодо їхнього  адміністративно-територіального поділу».

Учасники робочої групи – начальники структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати обласної ради, експерти з децентралізації – розглядали кілька моделей поділу Сумщини на райони. Тож 3, 4, 5 чи 6: скільки районів має бути на Сумщині?

Ірина Купрейчик зазначила, що головним критерієм вибору тієї чи іншої моделі має бути доступність населення до якісних послуг, зокрема медичних, освітніх, соціальних.

«Ми маємо прийняти виважене рішення, де були б враховані всі критерії Міністерства і водночас люди мали б можливість без проблем доїхати до адміністративного центру, – підкреслила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації. – Тож ми повинні говорити на всіх рівнях про створення необхідної сучасної інфраструктури в нових районних центрах, ремонт доріг тощо».

За підсумками обговорень члени робочої групи проголосували за необхідність утворення на Сумщині п’яти районів – Сумського, Конотопського, Шосткинського, Охтирського і Роменського. Свою пропозицію робоча група направить в Міністерство розвитку громад та територій України.

5 thoughts on “Ямпіль втратить статус райцентру і підпорядковуватиметься Шостці

  1. В укрупнении ничего хорошего нет. По каждому вопросу теперь, скорее всего, придётся ездить в Шостку.

  2. Пускай сразу делают так , чтобы за каждой мелочью в Сумы мчатся , закалибали мудозвоны, в Шостку нужно уже на дирижабле летать , там уже давно нужна совершенно новая капитальная дорога , а не долбанное латание ям , которых хватает ровно на год , деньги на ветер

Comments are closed.