Вже цієї ночі Україна перейде на «зимовий час». Що потрібно знати ямпільчанам?

В неділю, 27 жовтня, о 04:00 за стрілки годинників буде переведено на одну годину назад

Про це повідомляє Ямпіль.INFO з посиланням на ПостановуКабміну №509 від 13 травня 1996 року.

“Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого годинного поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3:00 на 1:00 вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на 1:00 назад”, – сказано в документі.

Цілком можливо, що це буде останній перехід на «зимовий час» в Україні. Відповідну постанову вже ухвалив Кабінет міністрів України, але остаточне слово в цьому питанні буде за Верховною Радою

Ямпільське інформаційне агентство спробувало розібратися, що означитиме перехід на «зимовий час» для мешканців Ямполя. Звичайно, крім того, що вони отримають додаткову годину відпочинку недільним ранком.

Рух транспорту

Рух автобусного транспорту по автостанції Ямпіль закінчується о 8 годині вечора і розпочинається на наступний день о 5.17 ранку. Тобто, через районний центр не курсує жодний автобус, якого б переведення стрілок могло застати в дорозі. Тож, всі автобуси у неділю вирішатимуть вже за «зимовим часом».   

Те саме стосується і електричок, які зупиняються на залізничній зупинці Івотка, станціях Янпіль та Неплюєве.  Перехід на «зимовий час» жодним чином не вплине на графік їх руху. Тож, виходити на перон потрібно вже за новим часом.

Більш складніша ситуація з потягами, які зупиняються по станції Хутрі Михайлівський. Частина з них, не лише курсуватиме у ніч з 26 на 27 жовтня, а і рухатимуться з Росії, яка стрілки годинників переводити не буде.  З цього приводу в ПАТ «Укрзалізниця» попередили, що у квитках на поїзди формування “Укрзалізниці” зазначено вже відкоригований графік руху пасажирських і приміських поїздів. Тому мандрівникам, які запланували поїздки на цей вихідний день, а також тим, хто буде зустрічати на вокзалі друзів або гостей у неділю, варто бути уважними і вчасно привести у відповідність час свого годинника.Пасажири ж, які ще не придбали квитки, мають звернути увагу на оновлений розклад руху пасажирських потягів на офіційному сайті Укрзалізниці.

Графік роботи установ

Всі підприємства, установи та організації недільним ранком мають відкритися і працювати вже з урахуванням переходу на «зимовий час». Тобто, якщо ви вчасно переведете стрілку годинника, то жодних спірних питань у вас не виникне.

Вплив на здоров’я

При переході на «зимовий час» можливі погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення сну. На адаптацію організму потрібен приблизно тиждень.

Необхідність переведення стрілок

Годинники, які потребують переведення вручну, радять перевести ввечері в суботу, перед тим як лягати спати. А ось з сучасними гаджетами краще так не робити. Справа в тому, що смартфони, ноутбуки та планшети запрограмовані так, що самі встановлять точний час за Києвом.

1 thought on “Вже цієї ночі Україна перейде на «зимовий час». Що потрібно знати ямпільчанам?

Comments are closed.