Мінфін вимагає, щоб 80% коштів, що виділені на дороги, витрачались на капітальний ремонт

Проте управління інфраструктури Сумської облдержадміністрації проти такого підходу

Про це йдеться в інтерв’ю начальника управління інфраструктури ОДА Володимира Дудченка нашим колегам з газети «Ваш шанс».

За словами Володимира Дудченка, на цей рік на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комвласності передбачалася субвенція з держбюджету в сумі 573,3 млн. грн.

– На поточний і середній ремонт було передбачено 229 млн. грн., Стільки ж – на експлуатаційне утримання, в тому числі ямковий та аварійні ремонти. Вдалося відремонтувати поточним і середнім ремонтом 39 об’єктів, причому в різних районах області, щоб забезпечити хоча б мінімальну проїздимість доріг.

Якість ремонту доріг – високе, воно перевіряється відповідними лабораторіями, а також ДП «Дороги Сумщини». Робота у підрядника приймається тільки після їх висновків. Вибираються вони виключно через систему ProZorro, але це досить потужні організації, які за півтора тижні виконують обсяг робіт на 5 млн. грн., Використовуючи сучасні матеріали і техніку.

За прогнозами, на наступний рік на область буде передбачено 868 млн. грн. Але змінюються правила гри – якщо раніше ми самі вирішували, як розподілити субвенцію – на середній або капітальний ремонт, – то в 2020 р Мінфін доводить показники, за якими 80% має йти на капремонти і всього 20% на поточний. Але капітальний ремонт дуже дорогий, а відповідно, і відремонтувати по кілометражу зможемо набагато менше. З огляду на, що мінімальну проїздимість наших доріг потрібно забезпечити в короткі терміни, то процентне співвідношення капітального та середнього ремонту потрібно переглянути. Це питання необхідно обговорити з Кабміном.

Що стосується того, які конкретно об’єкти будуть ремонтувати, то на сесії облради було прийнято програму «Дороги Сумщини 2020-2023». У ній визначено напрями використання коштів. Фінансування розподілено на 18 районів області відповідно до протяжності доріг. Якщо органи місцевого самоврядування готові вкладати свої кошти в ремонт доріг, то вони можуть розраховувати на подвійне збільшення виділених коштів за рахунок обласного бюджету і першочерговість виконання робіт. Зараз управління збирає пропозиції від органів місцевого самоврядування, районних адміністрацій щодо першочергових об’єктів, потім буде сформульовано перелік на чотири роки, який винесуть на затвердження обласній сесії.

Але дороги мало відремонтувати – їх потрібно ще й зберегти. Гарантійний термін експлуатації дороги після середнього ремонту – 10 років. Але, з огляду на, що по дорогах рухається чимало вантажного транспорту, який в півтора, а то й два рази перевищує дозволені нормативи, ями і вибоїни на ній можуть з’явитися набагато раніше. Боротися з цим важко. Габаритно-вагових комплексів, які є в області, не вистачає.

Можливо, обстановку поліпшить підвищення відповідальності за перевантаження, адже у вересні введені нові штрафи за перевищення допустимої ваги вантажу транспорту. Якщо раніше за надмірну вагу карали на 510-680 грн., То тепер – від 8,5 тис. грн. до 34 тис. В області є пересувні автоматичні комплекси. Але їх дуже мало, і вони не можуть забезпечити цілодобове спостереження на дорогах. Так що працювати в цьому напрямку потрібно ще дуже багато.

Крім того, в Україні почали будувати комплекси відеоспостереження, які в автоматичному режимі будуть фіксувати вантажні параметри транспортних засобів, і в разі перевищення штраф також направляється в автоматичному режимі. Сподіваємося, такі з’являться і у нас.