🔥 В Микитівці люди “здали” поліції рибалку – браконьєра

Майже 600 карасів виловив електровудкою 65-річний житель Ямпільщини. Чоловіка викрили місцеві правоохоронці та відкрили щодо нього кримінальне провадження. 

Про це Ямпіль.INFO повідомили у Відділі комунікації поліції Сумської області 

Подія сталась у селі Микитівка Ямпільського району. Там 65-річний місцевий мешканець виловлював рибу у ставочку за допомогою забороненого засобу лову – електровудкою. Про його незаконні дії поліцію повідомили небайдужі громадяни.

Прибувши на виклик, правоохоронці вилучили у чоловіка браконьєрське знаряддя, гумовий човен та майже 600 виловлених у такий варварський спосіб сріблястих карасів.

В подальшому чоловік пояснив поліцейським, що рибу збирався продати, і електровудкою користувався, бо вона, на його думку, є самим швидким та ефективним засобом. 

«Наслідки риболовлі із застосуванням електровудок непоправні, – говорить Віталій Єрохов, начальник Ямпільського відділення поліції. – Електрострум вбиває не тільки рибу, а і кормову базу – планктон, водних безхребетних. Під дією електроструму відмирають і водорості, а це суттєво впливає на кількість і різноманіття водних біоресурсів у водоймах». 

В поліції відносно браконьєра вже відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 249 Кримінального кодексу України «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом». Санкція статті передбачає штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Остаточне покарання чоловіку визначить суд.