«100 шкіл, дитячих садочків та стадіонів»: ініціатива Зеленського  не торкнеться Ямпільського району

На початку листопада президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що в 2020 році в Україні буде реконструйовано 100 стадіонів, 100 шкіл та 100 дитячих садочків. «100 шкіл буде чи побудовано там де їх немає, чи буде реконструкція деяких шкіл. Також буде реконструкція 100 стадіонів. Ще найголовніше 100 садочків буде побудовано по всій країні»

Як стало відомо нашому виданню, ця ініціатива голови держави не торкнеться Ямпільського району. Адже фінансування на 5 шкіл, 5 дитячих садочків та 5 спортивних майданчиків, які має отримати Сумська область, будуть спрямовані на об’єкти у інших районах області. При цьому, на ці потреби спрямують і кошти Державного фонду регіонального розвитку, на які могли б претендувати і об’єкти соціальної сфери Ямпільського району. Зокрема, про це йшлось на вчорашній апаратній нараді в облдержадміністрації.  

-За результатами селекторної наради під головуванням прем’єр-міністра України від 8 листопада 2019 року, було проаранжовано програму реконструкції і будівництва нових закладів освіти: 5 опорних шкіл, 5 дитячих садочків і 5 спортивних майданчиків, які потрібно було подати від Сумської області, – повідомила директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова. – Відповідно до пропозицій, які подали органи управління освітою міст, ОТГ і районів було відібрано: Шосткинський НВК, Роменську ЗОШ №7, заклад загальної середньої освіти №5 Тростянецької міської ради (27 мільйонів гривень), Чоловічу гімназію м. Охтирка в якій перебуває школа №4 (22 мільйона гривень), Сумську ЗОШ №4 ім. О. Оніщенка (99 мільйонів гривень).

-Серед дитячих садочків були відібрані: «Струмочок» Слобідської сільської ради Буринського району, Лебединський ДНЗ «Ромашка» (8 мільйонів гривень), дитячий садочок 12-го мікрорайону м. Суми (78 мільйонів гривень). Серед спортивних майданчиків спорткомплекс в м. Путивль (6,8 мільйонів гривень), спортмайданчик школи №1 в м. Кролевець (1,3 млн. гривень), футбольне поле Осоцького НВК в Краснопільському районі (1,8 мільйонів гривень), плавальний басейн Недригайлівського опорного навчального закладу (31.8 мільйонів гривень), Будильський НВК Лебединського району (1,3 мільйона гривень). Отакі об’єкти були подані на участь у конкурсі, який був оголошений Кабінетом Міністрів України: 100 шкіл, 100 дитячих садків, 100 стадіонів, – зазначила Вікторія Павлівна.

Щодо проблем з фінансуванням будівництвом цих проектів у ході наради наголосив директор обласного Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак.

-На сьогодні немає чіткої позиції, що це буде окрема стаття видатків державного бюджету, – зазначив Олександр Сітак. -Коли був селектор Прем’єр говорив, що це буде сукупність всіх бюджетів: державного (кошти ДФР та субвенції на соціально-економічний розвиток), місцевих та обласного бюджету. Якщо це будуть кошти, у тому числі, ДФРР, то це конкурсний відбір. На це питання мені ніхто не зміг відповісти, як в конкурсний відбір включити всі ці школи. Тож, у мене є великі сумніви…

2 thoughts on “«100 шкіл, дитячих садочків та стадіонів»: ініціатива Зеленського не торкнеться Ямпільського району

  1. Потому что района не будет и этим все сказано. Района не будет и Ямполь станет забитой и забытой деревней.

Comments are closed.