З нагоди Дня машинобудівника, ексклюзивне інтерв’ю Ямпіль.INFO дав генеральний директор одного з найбільших машинобудівних підприємств Сумщини ПАТ «Свеський насосний завод» Микола Михайлов. 

Миколо Петровичу, з якими показниками Свеський насосний завод зустрічає День машинобудівника?

На сьогодні, по всім економічним показникам СНЗ має ріст. Це і кількість працюючих, і об’єм та реалізація продукції, і створення нових зразків, і відкриття нової дільниці, і перехід ливарної дільниці на п’ятиденна робочий тиждень, підняття заробітної плати, введення преміальної системи. Наша робота дає результати, тож, нам не соромно дивитись людям в очі.

В цьому році ми збільшили закупівлю нового обладнання. Зокрема, вже заплатили за нові іспанські верстати, які мають прийти на початку листопада, придбали автомобіль, нове обладнання для ливарного виробництва. Зроблено дійсно багато, але все рівно хотілось би більшого.

Які проблеми сьогодні стоять перед заводом?

Найгостріше стоїть кадрове питання, це дійсно велика проблема. Сьогодні на підприємстві є дуже багато вакансій, без яких ми не можемо розширити виробництво. Ми вже звертались за допомогою і до обласної державної адміністрації і до управління професійної технічної світи, організовували підвіз робітників, розклеювали об’яви практично по всім селам Ямпільського району. Але результату досі не має.

Окрім виробництва насосного обладнання, на СНЗ працює велика ливарна дільниця. Чи плануєте Ви її розвивати?

Так, безумовно. Ливарна дільниця раніше була окремим виробництвом зі своїм директором, що входило до складу СНЗ, тепер це цех. Ми особливу увагу приділяємо саме цій дільниці, зокрема, збільшили кількість працюючих з 81 до 130 чоловік, збільшуємо номенклатуру продукції, прибираємо старе обладнання та замінюємо його сучасним. Ливарний цех працюватиме, адже на нього є замовлення і дякувати богу вони стабільні.

У чому Ви бачите перспективу Свеського насосного заводу?

У розширенні ринків збуту. Наразі, завод занадто орієнтований на російський ринок, більше 86% продукції йде саме туди. Це дуже погано для підприємства, адже найменші коливання в Росії становляться для нас великою проблемо. Саме тому, ми розпочинаємо переговори з Азейбарджаном, Узбекистаном, де ринок теж дуже великий. Якщо нам вдасться вийти на ринки Середньої Азії та Закавказзя, то можна буде говорити про стабільність і збільшення портфелю замовлень.

На балансі СНЗ знаходиться велика кількість соціальних об’єктів, чи утримуватиме їх завод?

Ми звільняємось від цієї інфраструктури, вже передали палац культури та гуртожиток. Зараз, за нами числиться ще певна кількість об’єктів, які ми будемо передавати. Адже, завод має займатись виробництвом, закінчились ті часи, коли підприємства тягнули за собою величезну соціальну сферу – це збитковість, яка відбивається на собівартості продукції. Наприклад, один гуртожиток нам обходився в 480 тисяч гривень, це занадто великий тягар для нашого підприємства.

Але, попри всі проблеми Свеський насосний завод розвивається та залишається провідним промисловим підприємством нашого краю.