Держава не фінансуватиме початкові школи, які мають до 20 учнів та базові школи до 45 учнів

Зараз в області триває процес формування мережі освітніх закладів

Про це під час апаратної наради в обласній державній адміністрації заявила директор обласного департаменту освіти Вікторія Гробова

«Департаментом зараз опрацьовується моделювання мережі закладів освіти. Я б хотіла звернутися до голів райдержадміністрацій, міських голів, голів ОТГ. Адже, саме сьогодні їх співробітники – керівники органів управління освітою передають приблизну майбутню мережу закладів освіти. Я хотіла би наголосити на малочисельних та малокомплектних школах. Щоб вони звернули увагу на початкові школи, там де до 20 учнів і на базові заклади, де фінансування не буде проводитись якщо навчається менше 45 учнів. Тобто, зараз слід ретельно опрацювати свою мережу закладів, якщо можна – понизити ступінь, або створити опорну школу і ці маленькі школи зробити філіями».

Нагадаємо, на території Ямпільського району діють дві опорні школи: Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 з філією в Уску та Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей» з філією в Княжичах. Окрім того, в Дружбівській ОТГ, яка має свій відділ освіти, діє опорна школа з двома філіями. Решта закладів освіти району поділені на Ямпільський та Свеський освітні округи, але діють як самостійні школи. Перехід таких шкіл у підпорядкування опорним передбачає пониження ступеня.