Ямпільчани можуть відслідковувати вирубку лісу в районі: як це працює

Напередодні на території області запрацював сервіс lk.ukrforest.com, який дозволяє громадянам відслідковувати вирубку лісу в режимі онлайн.

Розробники сервісу запевняють, що тепер при виявленні вирубки в лісовому масиві, громадяни мають можливість перевірити її законність, а якщо виявиться, що дозволу на її проведення немає – повідомити правоохоронні органи. Окрім того, це чудова можливість уявити справжні масштаби вирубки лісу, які проводяться в Ямпільському районі.

На даний час сервіс навряд чи може допомогти ямпільчанам виявити незаконну вирубку, адже на даний момент до нього підключено лише ДП «Свеське лісове господарство». В той час, як дані про ДП «Ямпільський агролісгосп» не виводяться. Тож, виявивши вирубку неможливо перевірити, чи законно її проводить ямпільське підприємство. Сподіваємось, що найближчим часом і ДП «Ямпільський агролісгосп» буде підключений до сервісу.  

Ми проаналізували портал lk.ukrforest.com, щоб пояснити вам принципи його роботи. Сайт працює в двох режимах: карти і реєстру лісорубних квитків. Ви можете користуватися будь-яким з них.

Карта

За посиланням lk.ukrforest.com/map/general відкривається електронна карта України, яка містить інформацію про лісові угіддя і дозволені вирубки на них. Все, що вам потрібно – знайти на карті Ямпільський район, збільшити масштаб і переглянути ті лісові угіддя, які позначені зеленим кольором. Саме в цих місцях зараз проводиться вирубка. При цьому, прямо на карті ви можете дізнатися, кому належить лісовий масив і хто проводить вирубку.

1

Для прикладу ми взяли територію Ямполя від його північної околиці (вулиці Шкільна, Шевченка, Бондарівка та Гагаріна) і до річки Івотка. Як ми бачимо на карті, там щонайменше чотири ділянки, на яких зараз дозволена вирубка. Окрім того, наведена інформація, що ліс належить Олинському лісництву Свеського лісгоспу, виконавець рубки Крутень Микола Миколайович.

Реєстр лісорубних квитків

Ще однією можливістю є ознайомитись з вирубками є реєстр лісорубних квитків, який можна знайти за посиланням lk.ukrforest.com/forest-tickets/index .

Вам потрібно в спеціальній формі обрати Сумську область та одне з двох підприємств, яке обслуговує лісові масиви Ямпільського району (повторимось, на даний час є лише дані про ДП «Свеське лісове господарство»). У такому разі ви отримаєте повний перелік дозволених вирубок у формі таблиці.

2

Варто зазначити, що сервіс справді зручний. Але лише від мешканців району залежить, чи допомагатиме він виявляти незаконні вирубки. Адже, практика показує, що громадяни побоюються повідомляти правоохоронні органи про ці злочини. Наша байдужість призводить до того, що в районі процвітає варварська вирубка лісу. При чому, мова йде про промислові масштаби, а не про заготівлю дров.

2 thoughts on “Ямпільчани можуть відслідковувати вирубку лісу в районі: як це працює

  1. Главным делом жизни вашей может стать любой пустяк. Нужно только верить твёрдо, что важнее дела нет. И тогда не помешает вам ни холод, ни жара, задыхаясь от восторга, заниматься чепухой (с).
    Типа игрушку сделали для активистов. Как будто кто-то не понимает, что проблема не в том, что дядя Вася – сосед срубит себе кривое дерево на дрова. Проблема как раз в тех сотнях разрешений на вырубку, в том числе сплошную, которые даются лесхозам.

  2. Можете слідкувати- але не впливати. Промолчі -попадеш в палачі. Але не в палачі- в тупе мекаюче стадо від якого нічого не залежить…

Comments are closed.