«Сумигаз» зобов’язали зробити перерахунок ямпільчанам, виключивши неправомірні донарахування

З жовтня минулого року ямпільчани могли спостерігати у своїх платіжках за газ суми за, так зване, приведення газу до стандартних умов.

Відповідальні державні органи заявляли, що відповідні нарахування є незаконними, але «Сумигаз» продовжував вимагати їх сплати зі своїх абонентів. Велика частина побутових споживачів сплачували ці кошти, побоюючись санкцій від газопостачальника.

Така ситуація спостерігалась в «Сумигаз» та ще 15 облгазах, які входять до групи РГК Дмитра Фірташа.

Правового вирішення питання довелось чекати до грудня. Напередодні стало відомо, що Анитмонопольний комітет оштрафував “Сумигаз” на 10 мільйонів гривень за неправомірні донарахування побутовим споживачам об’ємів використаного природного газу. Про це у Facebook повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв. За його словами, АМКУ також зобов’язав «Сумигаз» здійснити перерахунок за минулий рік.

«Комітет встановив, що “Сумигаз” та інші компанії групи з грудня 2015 року по серпень 2019 року займали монопольне становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам в межах відповідних територій. Також АМКУ встановив, що ці компанії з жовтня 2018 по серпень 2019 року при здійсненні комерційних розрахунків донараховували об’єми використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто, зловживали своїм монопольним становищем на зазначеному ринку. Таким чином, дії зазначених компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку”, – зазначив Терентьєв.

Власник «Сумигазу» Регіональна Газова Компанія вже заявила, що Антимонопольний комітет України, не розібравшись в ситуації, виніс поспішне та необґрунтоване рішення оштрафувати операторів ГРМ за приведення газу до стандартних умов при обчисленні обсягів спожитого газу.

«В Україні по всьому ланцюгу від газовидобувних свердловин, по маршрутах газотранспортної та газорозподільних систем і до кінцевого споживача при вимірюванні здійснюється приведення обсягів газу до стандартних умов (температура +20С та 760 мм рт.ст.). Забороняючи приведення газу до стандартних умов, державні органи та АМКУ порушують принцип єдності вимірювання та дискримінують споживачів, змушуючи одних  сплачувати за інших.  Приведення газу до стандартних умов передбачене Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, Типовим договором розподілу природного газу, Правилами постачання природного газу. Згідно цього законодавства з 2016 року різниця в обсягах, яка виникає від приведення газу до стандартних умов, була виключена з витрат операторів ГРМ і включена до складу витрат споживачів, що підтверджено відповідними державною та науковою експертизами.РГК розцінює такі дії АМКУ як кричущий прояв тиску чиновників на бізнес. Рішення АМКУ наносить шкоду всій газовій галузі та унеможливлює впровадження євпропейских правил функціонування газового ринку, отже буде оскаржене у законний спосіб», – йдеться в заяві.      

Тож, ми чекаємо на остаточне вирішення цього питання і сподіваємося, що воно буде прийняте на користь споживачів.

1 thought on “«Сумигаз» зобов’язали зробити перерахунок ямпільчанам, виключивши неправомірні донарахування

  1. Как они достали!!!! Продают!!!! Не производят российский газ!!! А только его траснпортируют и при этом ещё и обедняют его, забирая все свойства… Чайник закипает пол часа!!! Это как?! Когда такое было? Да еще и начисляют!

Comments are closed.