Вадим Бойчунь: все робиться так, щоб з 1 квітня жодне з відділень нашої лікарні не відповідало вимогам

У своєму виступі під час сесії районної ради головний лікар центральної районної лікарні ще раз підтвердив, що ситуація в медичній галузі надкритична

-Ми вже півтора роки в медичній реформі, заключали договори з Національною службою здоров’я України, отримували фінансування по первинній ланці медицини. На початковому етапі я думав, що всі негаразди, які є в наказах і в договорі, будуть усунуті в процесі роботи, але цього не сталося. На сьогоднішній день ми досі  не маємо договору по первинній ланці на наступний рік. Тобто,  я досі не знаю, що робити з працівниками після 1 січня, бо договору ще немає. Можливо, ці питання НСЗУ потрібно було вирішувати ще в серпні, щоб ми могли вчасно прорахувати і прийняти рішення.

Задумка реформи була хороша, але у такому вигляді вона нам не підходить. Тому що не може на рештках радянської медицини 85%  пацієнтів звертатися лише до лікарів первинної ланки. Ні пацієнти не готові до цього, ні медичні працівники. Не може залишатися у лікаря первинної ланки 85% потоків всіх пацієнтів, він з ними нічого не зробить, враховуючи його кваліфікацію, наявність обладнання і можливість працювати на ньому. Я думаю, що ні один заклад первинної ланки в нашій країні не працював по наказу МОЗ №504, бо якби вони працювали, ми б на кінець року мали велику епідемію туберкульозу. Адже, всі ви знаєте, що по 504-му наказу флюорографія не проводиться, її замінено на анкетування. Всі ці 9 місяців можна було лікарям не направляти на флюорографію,  не дивитися на легені пацієнтів… Для мене, як для лікаря, це не зовсім зрозуміло.

Сьогодні ми не маємо договору по первинній ланці, не маємо договору по вторинній ланці, маємо якусь віртуальну медичну субвенцію на перший квартал, яка ще не підписана, і якісь проекти вимог. Робиться так, щоб з 1 квітня жодне з відділень нашої лікарні не відповідало вимогам. По матеріально-технічному забезпеченню ще ладно, а по кадрах… Де їх взяти? 10 років потрібно, щоб їх підготувати. Ситуація надкритична.


Я вже два місяці кажу, що такого ще не було. Вводять якісь вимоги, навіщо вони? Так, для деяких закладів, які займаються спеціалізованою допомогою у випадку інфарктів міокарду, інсультів, може вони і потрібні. У нас же зовсім інша ситуація.

Реформа, яка впроваджується, передбачає госпітальний округ в Шостці. Це добре, якщо є транспортна доступність, якщо є регулярне транспортне сполучення. Регулярне транспортне сполучення – це коли громадський транспорт 4 рази заїжджає в населений пункт. У нас так відбувається тільки в великих населених пунктах і в селах, які по дорозі до них. Навіть великі села нашого району не мають регулярного транспортного сполучення. В те же Воздвиженське 4 рази на тиждень їздить автобус, те саме стосується Степного, Шатрищ, Білиці, Княжич та Марчихиної Буди. Далі стан інфраструктури, стан доріг: я не знаю, скільки у нас доріг з твердим покриттям, але жодні нормативи транспортної доступності в 10 хвилин по місту і 20 хвилин по селу у нас не виконуються. Ніхто нікуди за 20 хвилин не доїде, немає і ніякої транспортної доступності 60 хвилин до Шостки. Хіба що взимку, якщо буде почищена дорога. А влітку з Княжич чи Марчихиної Буди, з Воздвиженського та Антонівки за такий час не доїхати.

І чи справиться з цим Шостка? Всі ми знаємо, як функціонує діагностичний центр. Так, він працює, але давайте проведемо експеримент з записом на комп’ютерну томографію, давайте проведемо експеримент з викликом обласних спеціалістів на консультацію до хворих. Щоб всі розуміли, як це працює і, як все це швидко проводиться.

Для нас повинна бути проведена інша реформа. Не ми повинні про це думати, але ми повинні сказати, що нас не влаштовує те, що вони написали. Те, що ми в змозі – ми купимо, але цього буде недостатньо. Ми робили аудит і мінімально нарахували, що на закупівлю обладнання потрібно 7 мільйонів, але ця сума не точна, вона порахована за старими цінами. Тож нам потрібно не 7, а всі 27 мільйонів гривень. Але ви розумієте, що нам це обладнання не потрібне. Ось навіщо нам апарат МРТ чи КТ, якщо у нас немає достатньої кількості пацієнтів.

Ні апарату, ні спеціаліста, який міг би на ньому працювати, ні потреб населення у нас немає, але є вимоги НСЗУ.  Скажу більше, навіть в Шостці такого немає, щоб воно працювало 24 на 7.

Так може ми звузимося, може ми втратимо якісь функції, може ми їх виконуємо не так. Але що робити з комісією по військкомату? Кажуть, що її передадуть на місцеві бюджети, а я не розумію, як це можна зробити. Це постійно діюча лікарська комісія. Те саме з  правоохоронними органами, медоглядами, реакцією на надзвичайні ситуації, транспортними послугами і патолого-анатомічною службою.  

Договір ми підпишемо на те, що є. Це не наша провина, що у нас чогось немає, бо останні десять років наш район виконує функції не притаманні для району. Фінансуємо державну програму по інсуліну, оплачуємо гемодіаліз, фінансуємо ортальні хвороби.

Поки що про це все кричимо тільки ми, після нового року з цим зіштовхнуться люди і кричати будуть ще й вони. Але вони до кінця не будуть розуміти, що відбувається. Як все це буде, не знаю і я. Якщо буде лише первинка, то вона відкриється о 8 годині і закриватиметься о 16.

Може ми не так все робимо, не такі грамотні, як вони, але ми прекрасно знаємо, чим всі ці реформи закінчуються. Наприклад, зробили в 2012-2013 році реформу екстреної медичної допомоги. Що помінялося? Нічого. Якщо раніше навантаження на бригаду було 12-14 викликів на зміну, то тепер ми не знаємо, яке навантаження. Мені ніхто його не скаже, тому що у нас йде відкритий конфлікт, але воно явно менше, ніж було. Ті автомобілі, які вони надають, насправді не їздять по району, вони не можуть їздити, бо у нас немає доріг. Є якийсь віртуальний диспетчер в Сумах, якому люди телефонують. Він задає купу питань. Треба казати «я помираю і кидати трубку» – тоді швидка приїде. По іншому – ні. Для прикладу, останній випадок, коли жінку збила машина в Ямполі – тоді диспетчер наказав перейти через дорогу і подивитися…

У нас лікарня зі всіх лікарень області такого типу зберіглась найкраще і об’єм допомоги у нас один з найбільших в області. Нас можна зрівняти навіть з Білопіллям. Річ у тім, що була правильно проведена програма по підготовці кадрів, своєчасно було придбане деяке обладнання, було бажання людей і сформований колектив. Якщо взяти С. Буду, то у них нічого немає: один терапевт, хірург і головний лікар, і все.

6 thoughts on “Вадим Бойчунь: все робиться так, щоб з 1 квітня жодне з відділень нашої лікарні не відповідало вимогам

  1. Аппарат кт или мрт здесь как раз нужен потому что туда посылают через одного больного … потребность есть неправда … надоело уже ездить в Шостку за этим а раньше в Сумы … вот только грамотного специалиста врача – радиолога надо найти …

    1. Надо выучить своего, не сидеть и разводить руками. От администации и до главврача. МРТ не нужен? Как такое может сказать главврач? Немыслимо!

      1. ти що досі не зрозумів 1квітня 2020 року закриваються ВСІ відділення лікарні! хто буде працювати на МРТ, КТ, епересете! дійшло ? ні?

  2. Обалдеть. Чувак подробно рассказывает, как реформа гробит медицину, при этом не забывает сделать реверанс, что реформа хорошая, доооо… Супрун умняшечка, это мы тут все, наверное, тупые.

Comments are closed.