Ірина Панченко: в районному бюджеті коштів на утримання лікарні в повному обсязі на наступний рік немає

Голова районної державної адміністрації наголосила, що район не зможе взяти на себе фінансування вторинної ланки медицини

-Кожного року ми стикались з проблемою незабезпечення по заробітній платі медичним працівникам. Кожного року ми приймали бюджет, в якому було і 7, і 8 мільйонів гривень незабезпеченості. Кожного року у нас тут були дебати приймати, чи не приймати бюджет з такою незабезпеченістю. В минулому році ми отримали близько 12 мільйонів  медичної субвенції і вже на 1 січня бачили 3 мільйона 300 тисяч гривень незабезпеченості по медичних працівниках. Нас ця сума у порівнянні з минулими роками не дуже лякала і разом з вами ми впорались з тією проблемою.

Медичні працівники знаходяться в цьому залі і можуть підтвердити, що на даний момент вони не мають заборгованості по заробітній платі. На листопад зусиллями місцевих і районного бюджетів ми покрили 1 мільйон 700 тисяч заборгованості. При цьому ми жодної копійки не отримали ні з державного, ні з обласного бюджету – все власними силами. Ще раз повторюю, що ми впорались. Я гарантую, що до кінця року заробітна плата буде виплачена, буде виплачена і матеріальна допомога, яка передбачена законом. Перед прийняттям бюджету лякає інше, що ми не бачимо подальших дій. Незабезпеченість нас не лякає, тому що були різні ситуації і ми з них виходили.

Зараз ми бачимо цифру тільки на 1 квартал наступного року. Як сказав Вадим Олександрович, зможемо за цю цифру фінансуватися. Близько 4 мільйонів ми отримаємо медичної субвенції, десь якась оптимізація пройде. Я думаю, що кожен заклад переглядає за рік свою ситуацію і бачить, де щось можна скоротити, де якісь видатки зменшити, десь щось придбати для того, щоб в подальшому існувати. Але ми не знаємо, що буде з 1 квітня.

Бюджет, до речі, ще не підписаний. Це також лякає, бо ми зараз попередимо людей про скорочення, а завтра може вийти президент і сказати, що його така ситуація не влаштовує – працюємо в іншому руслі. Як тоді ми виглядатимемо перед людьми? А якщо ми не попередимо людей, не скажемо, що така ситуація може існувати, з 1 квітня вони не отримають заробітну плату, а 1 червня ми матимемо прострочену заробітну плату і понесемо відповідальність, в першу чергу лікарня, а потім головний розпорядник коштів.

Як не допустити цієї ситуації? Скажу так, що в районному бюджеті коштів на утримання в повному обсязі лікарні, яка існує на даний час, на наступний рік немає. Коштів для того, щоб утримувати лікарню у місцевих бюджетів також немає. Залишається тільки говорити, що нас не влаштовує не лише фінансова частина, а і ,в першу чергу, те, що люди не зможуть отримувати медичну допомогу на нашому рівні.

Дійсно, нам це не підходить. Якщо у людей є гроші на те, щоб отримати допомогу в інших містах – вони їдуть, але взяти пологове відділення, в якому народилось десь 90 дітей. Ці люди не змогли виїхати ні в Глухів, ні в Шостку, ні в Суми, щоб народжувати там. Ці люди народжували тут. Скажіть, де тепер народжувати їм? Буде така ситуація, як в Марчихиній Буді, що водій приймав пологи? Так, так вже склалося, але так може в подальшому бути з кожним. Куди діватись тим людям, які мають дохід 2000 гривень, а то і менше?

Зараз ми можемо говорити про дуже великі штати, про кількість працівників, які не повністю заняті. Хочу сказати, що керівництво лікарні має на це свій погляд і, звісно, все це буде переглянуте. Якщо є якісь посади, які можна оптимізувати – вони будуть оптимізовані. Але основна частина медичних працівників повинна працювати для населення району і людям надавати медичні послуги. Не завтра, не після завтра, а сьогодні…

Сподіваємося, що нас почують. Є пропозиція виїхати на обласну сесію, направити звернення, щоб керівництво держави розуміло, що ми занепокоєні і ми вже не говоримо, а кричимо.  

фото з офіційного сайту райдержадміністрації