Валентин Лесняк: суть медичної реформи зводиться не до поліпшення надання медичних послуг, а до скорочення бюджетних видатків

Депутат районної ради вважає, що держава перекладає відповідальність за свої повноваження на місцеві ради

-Проблема назрівала давно, а сьогодні вона постала перед нами дуже гостро. Ми повинні чітко визначитись, що у нас відбувається. Ми прекрасно розуміємо, що суть цієї реформи зводиться не до поліпшення надання медичних послуг, а до скорочення бюджетних видатків. Так ця реформа проводиться для людей, чи для кого?

Цю реформу не можна сприймати і треба зробити все, щоб вона була припинена. Якщо ми хочемо отримати результат, то маємо зрозуміти, що наше звернення не дасть результату. У нас таких звернень було дуже багато, інколи ми, навіть, не отримували відповідь. Нам треба прикласти всіх зусиль для того, щоб хвиля протесту пішла по всій Україні. Тож я пропоную доповнити цей проект звернення пунктом: «звернутися до всіх місцевих рад України з проханням підтримати відтермінування медичної реформи».  Друге – нам треба започаткувати програму дій на рівні місцевих рад щодо нашого відношення до всіх реформ, які відбувається в Україні.

Яка це може бути реформа, якщо ми не бачимо ні завдань,  ні мети, ні конкретного плану. Що це за реформа? Це «фількині грамоти», які складаються з однією метою – скорочення бюджетних видатків та перекидання всієї відповідальності на місцеві ради. Гроші ми збираємо в державний бюджет, а те, що, відповідно до Конституції та Бюджетного кодексу повинно фінансуватися з державного бюджету, перекладається на місцеві ради. Скільки ми ще будемо терпіти таке знущання над нами? Давайте вже заявляти свою принципову незгоду з такою політикою, яку проводить центральна влада!

фото з архіву