Уряд забрав у Ямпільського району 3,8 мільйона гривень

Кабінет Міністрів України позбавив Свесу відремонтованої центральної площі, а Ямпіль – нових тротуарів по вулицях Соборна та Спасо-Преображенська і відремонтованої ділянки дороги по вулиці Шкільна. Більше того, відразу декілька бюджетів селищних та сільських рад району могли бути заблоковані.

Вирішити проблему сьогодні намагались на бюджетній комісії Ямпільської районної ради

Ця історія розпочалась ще в липні, коли перед парламентськими виборами уряд під головуванням Володимира Гройсмана розділив державну субвенцію на заходи соціально – економічного розвитку між невеликими населеними пунктами. Ямпільському району дісталось більше 5 мільйонів гривень. Найбільше пощастило районному центру, якому виділили 4,2 мільйона гривень і надали право самостійно визначити об’єкти для фінансування. Вагома сума 0,5 мільйона гривень була виділена і Свесі на ремонт тротуарів в сквері по вулиці Центральна,  а ряд сільських рад отримали кошти на дрібніші об’єкти соціальної сфери.

Але обіцяних коштів громади Ямпільського району так і не побачили. Спочатку у справу втрутився керівник Офісу Президента Андрій Богдан, який вважаючи, що мери міст використають ці кошти для агітації на наступних місцевих виборах, надіслав листа до Мінфіну з вимогою призупинити фінансування субвенції. Звичайно, цей лист не відповідав правовим нормам і кошти надходили на рахунки місцевих рад, які вже виготовили проектно-кошторисну документацію та приступили до ремонтів. Наприклад, Ямпіль виготовив проектно – кошторисну документацію на ремонт двох тротуарів, однієї дороги та доріжок в дитячому садочку, а Усок розпочав монтаж освітлення по вулицях села. Разом з тим, перерахувати кошти, які вже знаходились на їх рахунках, вони не могли, бо останні були заблоковані.

Крапку в цьому питанні Уряд вже на чолі з Гончаруком поставив 4 грудня, коли своїм розпорядженням вніс зміни в розподіл, затверджений попередниками. Замість 5 мільйонів Ямпільський район отримував 1,2 мільйона, тобто фінансування було скорочено майже в чотири рази. Не профінансував Кабінет Міністрів навіть ті видатки, де роботи вже були проведені.

– 4 грудня прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України № 1192 «Про внесення змін до додатку 1.2 розпорядження КМУ № 500 від 10 липня 2019 року». Відповідно до якого кошти державної субвенції місцевим бюджетам на заходи соціально – економічного розвитку окремих територій зменшуються на 3 мільйона 802 тисячі 235 гривень, – повідомила сьогодні під час засідання бюджетної комісії в райдержадміністрації начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Слесарева. –Першочергово було виділено для Ямпільського району 5 мільйонів 152 тисячі гривень, у тому числі 4 мільйона 202 тисячі гривень цільовим направленням для смт Ямпіль. Зараз ця сума зменшена до 1 мільйона 350 тисяч.

– Якщо липневим Розпорядженням КМУ №500 було визначено для фінансування: придбання міні трактора для ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей» (100 тисяч гривень), капітальний ремонт тротуару в сквері по вулиці Центральна в смт Свеса (500 тисяч гривень), придбання дитячого майданчика для Антонівської сільської ради (30 тисяч гривень),  придбання дитячого майданчика для Білицької сільської рад (30 тисяч гривень), будівництво зовнішнього освітлення в селі Зорине (80 тисяч гривень), придбання підсилюючої апаратури та комп’ютерної техніки для Паліївського сільського клубу (50 тисяч гривень), будівництво зовнішнього освітлення в селі Усок (80 тисяч гривень), придбання комп’ютерної техніки для Воздвиженського будинку культури (30 тисяч гривень), придбання інтерактивного комплексу для Воздвиженського НВК (50 тисяч гривень), окрім того, для смт Ямпіль стояла сума 4 мільйона 202 тисячі гривень, – повідомила голова Ямпільської районної державної адміністрації Ірина Панченко.   – Новим же розпорядженням, з 1 мільйона 350 тисяч гривень КМУ визначив цільові кошти на Шатрище (50 тисяч гривень) та Зорине (42 тисячі гривень), решта коштів надійшли в бюджет Ямпільського району і мають бути розподілені на місцевому рівні.

Для вирішення питання про розподіл залишку субвенції депутати дали слово селищним та сільським головам, а також керівникам установ району, які мали право на отримання коштів субвенції за Розпорядженням КМУ №500.

– Платіжку на закупівлю дитячого майданчика ми поклали 28 листопада, – зазначила Білицький сільський голова Катерина Бояринова.  – Я кожного дня ходила в Агролісгоп з проханням, щоб вони нам поставили майданчик, доки ще не було снігу. Люди пішли нам назустріч: виготовили майданчик, пофарбували його та установили. В селі ж нічого немає, ні садочка, ні школи, але діти у нас є. Їм нікуди влітку навіть вийти. Тож цей дитячий майданчик потрібен і просто необхідний. Тепер мені Агролісгоп кожен день телефонує, коли ви заплатите кошти? Я кажу заплатимо, а чим тепер платити?  При цьому у нас немає власних коштів, якщо були б – ми заплатили б з них.

– 49 тисяч 400 гривень передбачалось на придбання підсилюючої апаратури та комп’ютерної техніки для Паліївського сільського клубу, – розповів депутат районної ради Олександр Косенко. – Ми розуміємо, що якщо  повернути державі ці кошти, то більше ніколи воно не буде придбане. В Паліївці і так бюджет невеликий. Ми займаємося по тому клубу: підлогу поремонтували, дах перекрили…  Там є народний колектив і його треба забезпечити обладнанням, щоб вони могли далі займатися.

– Ми просили у держави 80 тисяч гривень для того, щоб освітити вулиці до автобусної зупинки, – зазначила голова Усоцької сільської ради Валентина Сенченко. – Всього проект по освітленню коштує 149 тисяч гривень,  50 тисяч ми вже заплатили з власних коштів. По селу вже була проведена лінія, якщо ми оплатимо решту суми, то за кілька днів нас підключать.

– Я звертаюсь до вас з проханням передати до департаменту освіти 100 тисяч гривень для придбання міні- трактора для ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей», – зазначила у своєму виступі директор закладу Тетяна Родителева. – Звичайно, що за 100 тисяч не купимо трактор, такий, як нам потрібно для навчання дітей. Але ми вже вибрали підходящий трактор за 130 тисяч гривень, решта коштів – це гроші з нашого спецрахунку. Ми взяли документи і положили в казначейство. До речі, ця фірма, так як ми не є платниками ПДВ, вже заплатила його за нас ще в листопаді, і тепер вони висувають нам претензії, що ми не купуємо трактор.  

– Ми встигли зробити проект на ремонт тротуарів в сквері по вулиці Центральна в смт Свеса, – зазначив Свеський селищний голова Юрій Філонов. – Щоправда, до виконання робіт ми ще не приступили, крім того, що потрібно було зробити власними силами.

– Як тільки ми дізналися про виділення коштів, то ще в серпні виготовили проектно – кошторисну документацію на чотири об’єкти, в вересні отримали експертні звіти і зі свого бюджету заплатили 40 тисяч гривень, ще 18 тисяч винні за один проект, – зазначила Ямпільський селищний голова Наталія Цибулько. – Ми вже провели капітальний ремонт доріжок в ДНЗ «Ясла-садок «Малятко» на загальну суму 1 мільйон 246 тисяч гривень. Я хочу наголосити, що Ямпільська селищна рада співфінансує цей дитячий заклад майже на 2 мільйона гривень. Тож, якщо за проведені роботи доведеться сплачувати з селищного бюджету, селище не зможе співфінансувати дитячий садочок.  

Заслухавши всіх присутніх, члени бюджетної комісії Ямпільської районної ради прийняли рішення розділити субвенцію, яка надійшла в Ямпільський район між тими громадами, де роботи вже були проведені і є зареєстровані зобов’язання. Що стосується решти суми, то консенсусу дійти не вдалось через те, що всі депутати захищали інтереси своїх населених пунктів. Тож їх розподіл своїм розпорядженням здійснить голова районної державної адміністрації.

11 thoughts on “Уряд забрав у Ямпільського району 3,8 мільйона гривень

 1. Ну, что тут скажешь?… Только: “Ми зробили їх разом!” Какой процент ямпольчан проголосовал за Зе?

   1. Деньги забрал урад Зеленского, а так да Порошенко плохой, виноват… Папередники…

 2. А може все було по-іншому? Подивилися, що за район. А, голосували за Деркача? Радійте тепер.

   1. Без будь якого будь голосування, ми особи з інвалідністю 3 роки тому зарєестрували громадську організацію “Інвалідів Хутір-Михайлівська” витяг від 20.12.2016 за №22459492 код ЄДРПОУ: 40959653, Шосткинське міськрайонне управління юстиції Сумської області. Станом на теперішний час бажають нашої організації бути потягом,”локомотивом”, дізелем в вірешення злободневних питань, а саме примусити всіх роботавців району фінансово утримавати центральну лікарню через референдум громадського обговоренняю. Заклади освіти важкувато, тільки надія “на доброго царя”.

 3. В лицее нет учеников, кому на том тракторе ездить? СПАЛ району не нужен, он учеников учит только на бумаге, по факту там учится 7 человек.
  Пешеходные дорожки в Свессе нужны, нужно и освещение улиц, только не кому представлять интересы района в ВР. Деркач работает по отработанной схеме – сделает фото с детьми, поздравит жителей с Пасхой, перед выборами раздаст газетки о планах на будущее на том конец. Возможно не того выбрали на этих выборах в ВР.

 4. За політичний інфантилізм рано чи пізно доводиться розраховуватись. Далі буде – радійте адепти секти зеколомойші . Ще дітям вашим та онукам це відгукнеться.

 5. Гончарук в крайньому своєму оголошенні зізнався в недоотриманні до бюджету 105 ярдів гривень. По суті це внутрішній дефолт. Але як зазначив коломойша – борги платять лохи. Тобто ми з вами…Для тих – хто казав що гірше не буде- жеріть лайно. На жаль вдарить і по притомним громадянам.

  1. Район населен попрошайками. Они на все готовы пойти, чтобы получить задарма чего-нибудь. И в церковь пойдут свечки ставить, и выберут того, кто больше наобещает.

  2. Это Зеленский по своим правительством за полгода проели все деньги, которые Порошенко-трудяжка пять лет собирал копеечка к копеечке? Или просто пришла пора платить по векселям?

Comments are closed.