В Києві не погодили перспективний план формування ОТГ Сумщини, є питання по всім районам

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав експерт з децентралізації Олександр Хоруженко

Реформа децентралізації в Сумській області повинна завершитися складанням максимально правильної і логічної карти нових громад на базовому рівні місцевого самоврядування.

На днях за ініціативою парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування і Мінрегіону України відбулося обговорення нового перспективного плану, презентованого Сумською обласною державною адміністрацією, який повинен лягти в основу нового закону про адмін.- тер. устрій. Робота ними була проведена з відвертим нехтуванням інтересів територіальних громад, не врахувала базові методики і довгострокові прогнози регіонального розвитку. Дали їм тиждень на доопрацювання згідно конкретних доручень, даних протокольно по кожному району і проблемних пропозиціях.

Вдячний профільним Комітету і Міністерству, асоціаціям і залученим експертам за державницьку позицію по моделюванню наших громад.

14 thoughts on “В Києві не погодили перспективний план формування ОТГ Сумщини, є питання по всім районам

 1. А голови сільрад сидять і бояться за свої гаманці та родичів,що пристроїли,нехтуючи інтересам громади. Вже давно треба було визначитися з громадами, а живуть все як у 19 сторіччі

  1. Села уже давно определились объединятся в ямпольскую громаду, если не помнишь даже проигнорировали встречу по обьединению со свесским кукольным театром на обговореннях в Ямполь инфо) Пилите шура ваш свессонасосозадроченный завод молча, а то ещё пасти раскрыли на земли к которым и отношения не имеют. От вас свессян реально тошнит, минталитет у вас конченный, сброд еб.ный. Отделяйтесь, ещё и колючкою обгородитесь.

   1. Да села определились, а Ямполь против определения сел. Село Палеевка желает отойти к Шостенской громаде, а Ямполь против.

   2. Главное, что вы распилили свой литейно-механическийзадроченый завод, вообще без шума и пыли !!

    А от нашего руки прочь !!!
    Иначе мало не покажется, леса то дремучие, у нас !

 2. Формування спроможних громад на Сумщині та Харківщині: тривають консультації зі створення перспективних планів областей
  18.12.2019
  Народні депутати, урядовці, експерти та представники обласних державних адміністрацій обговорили сьогодні проекти перспективних планів формування територій громад Сумської та Харківської областей.

  За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, про остаточну кількість і конфігурацію громад цих областей говорити зарано.

  «Сьогодні ми побачили, що перспективні плани цих областей у більшій частині опрацьовані дуже добре. Але по деяких пропозиціях потрібно провести додаткові консультації на місцях, щоб прийняти оптимальне рішення. До обговорень облдержадміністрації повинні залучити представників відповідних громад, профільних асоціацій та експертів. Маємо пояснювати усі свої майбутні рішення, особливо непрості, бо ніхто не зацікавлений у конфліктних ситуаціях на місцях», — сказав В’ячеслав Негода.

  Як повідомлялося, Мінрегіон спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розпочали консультації щодо майбутніх перспективних планів областей.

  За завданням Уряду, підготовку перспективних планів, які б покривали 100% території областей, робочі групи при облдержадміністраціях мали завершити в першій декаді грудня. Документи повинні відповідати Методиці формування спроможних територіальних громад.

  Нагадаємо, 5 грудня 2019 року Верховна рада України прийняла законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Законопроект передбачає, що об’єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом. Також у проекті закону йдеться, що перспективні плани розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд. Тобто процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.

  http://www.minregion.gov.ua/press/news/formuvannya-spromozhnih-gromad-na-sumshhini-ta-harkivshhini-trivayut-konsultatsiyi-zi-stvorennya-perspektivnih-planiv-oblastey/

 3. Будь- ласка без образ. Я розумію що босяцьке минуле у декого дає про себе знати. Питання дуже важливе. Але логічно – Ямпіль та Свеса повинні бути окремими громадами.

 4. Паліівка чи Антонівка хай йдуть- куди бажають. Нікого не тримати. Громада повинна бути монолітом а не флюгером. Тільки так вона має право на існування.

  1. Будет у вас монолитная громада на три хаты, раз не умеете учитывать интересы всех.

Comments are closed.