Райрада спрямувала понад 726 тисяч гривень на харчування учнів

Відповідне рішення напередодні ухвалили депутати Ямпільської районної ради

З районного бюджету на харчування учнів виділено 726 тисяч 825 гривень, – зазначила у своєму виступі спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Оксана Тарасенко. -Заплановано, що харчування для учнів 1-4 класів на день буде оплачуватись з бюджету у розмірі 6 гривень 60 копійок,  а на для дітей – сиріт, малозабезпечених, дітей пільгових категорій – 11 гривень.

Окрім того, доповідачка зазначила, що в 2019 році у дошкільних підрозділах НВК, які харчують дітей тричі на день, вартість харчування становила 20 гривень 59 копійок. З яких батьківська доплата становила 8 гривень 24 копійки, решта – бюджетні кошти.

Це питання викликало бурхливе обговорення у сесійній залі. Депутати говорили про низьку вартість харчування, а депутат райради Ольга Васютенко підняла питання нестачі продуктів наприкінці року:

– Як приходить кінець року, то харчувати дітей просто нічим. Станом на 13 грудня у нашому закладі були вибрані лоти по маслу. Тож, батьки купували масло за власні кошти. У минулому році не вистачило м’яса. А з 16 грудня діти повністю харчуються за батьківські кошти, всі класи. Це болюче питання! chicandamazing.com

-Харчування припиняється а діти 2 тижні навчання, бо тих продуктів, які закуповують по тендеру, не вистачає до кінця семестру, – зазначила Оксана Тарасенко. – На засіданнях тендерного комітету, коли планується скільки потрібно фінансів на кожен лот, то беруться звіт закладів освіти за рік і дивляться, скільки використано продуктів і яка сума. Відповідно, кошти плануються по факту, враховується і подорожчання, але врахувати подорожчання деяких товарів ми не можемо.

-Не треба нам розповідати, як закладаються кошти, – зазначила голова Ямпільської районної державної адміністрації Ірина Панченко. -Оксано Анатоліївно, потрібно відділу освіти, який ви зараз представляєте, обрахувати скільки не вистачає коштів і врахувати підвищення цін з будь-яким коефіцієнтом. Подивитися, як ціни змінювались протягом декількох років і врахуйте ці коефіцієнти уже після того, як проведений тендер. Ми знаємо, що після того, як проведено тендер і закінчились кошти, то додатковий тендер проводити вже не потрібно. Якщо кошторисні  призначення збільшуються, то ми маємо можливість пересунути з якихось інших кодів і використовувати їх на харчування дітей. Тобто, ви не пройшли цю процедуру, а зараз нам розповідаєте, що закладалося за фактом. Я вважаю, що потрібно враховувати всі ці ризики, з якими ми стикаємося вже не перший рік.