Кримінальна відповідальність за водіння у нетверезому стані не була введена з 1 січня 2020 року

Деякі місцеві сайти розмістили хибну інформацію, що з 1 січня в Україні впроваджується кримінальна відповідальність за кермування транспортним засобом у стані сп’яніння.

Як повідомили Ямпіль.INFO в Ямпільському відділенні поліції, 18 грудня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який відтермінує набрання чинності норми на 6 місяців. Відтак, закон набуде чинності лише 1 липня 2020 року.

Згідно з законом №321-ХІ, ст. 286-1 КК почне діяти не з 1 січня, а з 1 липня 2020 року.

Нагадаємо, що кримінальна відповідальність за ст. 286-1 КК загрожує водіям у разі:

  • керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  • відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
  • вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

За всі ці дії передбачено штраф від 1 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тис. грн) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років. У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

1 thought on “Кримінальна відповідальність за водіння у нетверезому стані не була введена з 1 січня 2020 року

Comments are closed.