Чим уряд Гончарука запам’ятається ямпільчанам

На тлі скандалу щодо «плівок Гончарука» досить реальною виглядає відставка першого складу Кабінету Міністрів часів президентства Володимира Зеленського.  Тож, саме час нагадати, чим цей уряд запам’ятається пересічним мешканцям Ямпільського району.

За час свої повноважень Кабінет Міністрів України ухвалив сотні важливих рішень, але лише окремі з них напряму стосувались Ямпільського району і його мешканців. До вашої уваги огляд головних з них:

  • Зростання курсу гривні

За часів урядування Гончарука національна валюта України значно зміцнилась щодо євро і долара, як наслідок люди відчули падіння цін на автомобілі та нерухомість, які, як правило, продаються у еквіваленті до іноземної валюти. Різкого зменшення цін на продукти харчування та речі першої необхідності не відбулося, але не було помічено і подорожчання, як у попередні роки. Тож, новому уряду вдалось стримати інфляцію.   

  • Скандал з повернення 3,8 мільйонів гривень субвенції на соціально-економічний розвиток  населених пунктів Ямпільського району

Попередній уряд під головуванням Володимира Гройсмана розділив державну субвенцію на заходи соціально – економічного розвитку між невеликими населеними пунктами. Тоді Ямпільському району дісталось більше 5 мільйонів гривень. Найбільше пощастило районному центру, якому виділили 4,2 мільйона гривень і надали право самостійно визначити об’єкти для фінансування. Вагома сума 0,5 мільйона гривень була виділена і Свесі на ремонт тротуарів в сквері по вулиці Центральна,  а ряд сільських рад отримали кошти на дрібніші об’єкти соціальної сфери. Але обіцяних коштів громади Ямпільського району так і не побачили, бо новий Уряд вже на чолі з Гончаруком 4 грудня своїм розпорядженням вніс зміни в розподіл, затверджений попередниками. Замість 5 мільйонів Ямпільський район отримував 1,2 мільйона, тобто фінансування було скорочено майже в чотири рази. Не профінансував Кабінет Міністрів навіть ті видатки, де роботи вже були проведені.

Таким чином, Кабінет Міністрів України позбавив Свесу відремонтованої центральної площі, а Ямпіль – нових тротуарів по вулицях Соборна та Спасо-Преображенська і відремонтованої ділянки дороги по вулиці Шкільна. Більше того, відразу декілька бюджетів селищних та сільських рад району могли бути заблоковані.

  • Стала реальною ліквідація Ямпільської центральної районної лікарні

Медична реформа розпочалась ще за часів урядів Яценюка і Гройсмана. Вже тоді було зрозуміло, що її впровадження загрожує роботі ряду ФАПів та лікарень на території Ямпільського району. Як наслідок, ми стали свідками переведення ряду сільських ФАПів на фінансування з районного бюджету (інакше їх просто закрили б) та скорочення ліжкомісць в лікарнях Ямполя, Свеси та Дружби.  Разом з тим, попередні уряди побоювались робити кардинальні кроки в цьому напрямку. Лише за прем’єрства Гончарука стало реальністю закриття більшості відділень Ямпільської центральної районної лікарні, які не відповідають вимогам НСЗУ, а значить можуть не отримати фінансування вже з 1 квітня 2020 року.

  • Боротьба з незаконною вирубкою лісу

Для цього було вирішено ввести електронний облік деревини, який мав би назавжди поставити крапку у питанні крадіжок лісу. Але насправді на електронний облік перейшли лише державні лісгоспи, а комунальні «агролісгоспи», які вважають найбільшими крадіями  лісових ресурсів, продовжують уникати такого обліку.

  • Боротьба з незаконними автозаправками

Нещодавня ініціатива урядовців мала свій відбиток і на території Ямпільського району, де виявили та закрили один незаконний пункт продажу автомобільного палива. Разом з тим, не для кого не є секретом, що таких пунктів на території району десятки. Тож, поки що боротьба з ними виглядає формальною.

1 thought on “Чим уряд Гончарука запам’ятається ямпільчанам

Comments are closed.