На строкову службу 18-річних юнаків призиватимуть лише за власним бажанням

Міністр оборони наголосив, що під час весняного призову повістки отримають молоді люди від 20 років.

Призивати на строкову військову службу 18-ти та 19-річних юнаків не будуть, за виключенням тих випадків, коли вони добровільно виявлять бажання вступити до лав Збройних сил України.

Про це повідомив міністр оборони України Андрій Загороднюк, інформує прес-служба Міноборони.

Він зауважив, що вік призову з 18 років чітко прописаний у законі і ніколи не змінювався, відповідно, указ президента №13 від 16 січня про чергові призови громадян України на строкову службу в 2020 році виданий відповідно до вимог чинного законодавства.

“Водночас, ми отримуємо чимало звернень і побажань щодо можливості проходити строкову службу саме з 18 років. Аргументація – раціональне планування молодою людиною своїх подальших кроків щодо навчання, працевлаштування та особистого життя”, – наголосив міністр.

Загороднюк підкреслив, що під час призову у 2020 році повістки отримають, як і раніше, молоді люди від 20 років. А ті українці, кому виповнилося 18 та 19 років – за їхнім власним бажанням. “Отже, ніхто з хлопців до 20 років до проходження строкової служби примусово залучатися не буде”, – конкретизував він.

Також Загороднюк нагадав, що військовослужбовці строкової військової служби не залучаються для виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.