На Ямпільщині назріла проблема пільгового перевезення автобусним транспортом

За інформацією Сумської облдержадміністрації, Ямпільський район опинився серед шести районів області, де місцеві перевізники відмовились перевозити людей. Пільговий проїзд здійснюють лише перевізники з Сум.

Днями в облдержадміністрації обговорили виконання обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування у 2020 році.

За інформацією  обласного Департаменту соціального захисту населення, на 2019 рік за розрахунками фінансовий ресурс, необхідний для реалізації програми пільгових перевезень, складав 7,4 млн грн. Відшкодовано перевізникам з обласного бюджету 5,4 млн гривень (у тому числі за пільгове перевезення учасників АТО/ООС та інших ветеранів війни – 4,1 млн гривень). Однак залишається заборгованість за 2019 рік у сумі 5,6 млн гривень.  

За розрахунками потреба в коштах на 2020 рік для реалізації програми складає 11,6 млн гривень. До розрахунку взяті прогнозні заявки 2019 року з урахуванням коефіцієнта зростання 1,06. На сьогодні місцевими органами влади вже прийняті рішення щодо перерахування коштів на загальну суму 6,5 млн грн. для реалізації у 2020 році програми пільгових перевезень.

Всі учасники наради наголосили, що це лише трохи більше половини від потреби, щоб здійснювати перевізникам компенсацію за перевезення громадян пільгових категорій. А наявність заборгованості з компенсаційних виплат призводить до зниження рентабельності пасажирських перевезень, відмови перевізників від виконання пільгових перевезень та конфліктів між перевізниками і пасажирами пільгових категорій. Зокрема місцеві перевізники вже відмовилися від надання послуг у Недригайлівському, Липоводолинському, Ямпільському, Буринському, Кролевецькому і Середино-Будському районах. На зазначених напрямках залишилися лише перевізники з Сум.

Питання постає у фінансовій спроможності органів місцевого самоврядування, адже джерелами компенсаційних виплат по цій програмі є кошти місцевих бюджетів.

За результатами наради в.о. голови Сумської облдержадміністрації Ірина Купрейчик наголосила, що в  облдержадміністрації триває робота щодо напрацювання механізму здійснення контролю за фактичною кількістю пасажирів, які користуються пільговим проїздом, розробки варіантів належного забезпечення пільгового перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах і закликала всіх присутніх долучитися до цієї роботи та надавати конкретні пропозиції.

1 thought on “На Ямпільщині назріла проблема пільгового перевезення автобусним транспортом

  1. Це все показуха. Навіщо платити перевізнику, краще заплатити кошти пільговикам, а пільговики в звичайному порядку розрахуються за власний проїзд. До речі, як що пільговики отримають кошти вони менше будуть користуватися явтобусом.

Comments are closed.