А на думку обласних керівників, підприємство має використати для цього власні кошти

Про це повідомляє офіційний сайт облдержадміністрації

Як повідомив директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Кривозуб, на Сумщині електронний облік деревини запроваджений і діє в усіх державних лісогосподарських підприємствах сфери управління Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства з 2011 року. Це дало змогу позбутися крадіжок лісової продукції, а заготівлю деревини здійснювати на прозорих умовах. Перехід структури на електронний облік зайняв 3 роки і дозволив за показником ефективності використання наявних лісових ресурсів займати передові позиції в Україні.

На виконання Указу Президента України таку систему необхідно запровадити у дочірніх підприємствах Сумського обласного агролісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс». Вартість запровадження та витрати на ведення електронного обліку становлять більше 4 млн гривень, витрати на програмне забезпечення електронного обліку –близько 1 млн гривень, витрати на запровадження автоматизованого бухгалтерського обліку з синхронізацією електронного обліку деревини – понад 2 млн гривень.

«Наразі одним із варіантів фінансування запровадження електронного обліку деревини в ОКАП «Сумиоблагроліс» є виділення коштів із обласного бюджету, – зазначив Ігор Кривозуб. – Іншим варіантом є часткове фінансування коштів з метою закупівлі необхідного програмного забезпечення. На сьогодні дочірніми підприємствами «Сумиоблагролісу» самостійно вже закуплено 20 неповних комплектів обладнання».

Заслухавши доповідь, заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош зауважив, що чомусь тільки в Сумській області покладаються на бюджет, хоча по всій Україні ситуація інша.

«Коли підприємство, мета якого заробляти кошти, бажає свої витрати перекласти на обласний бюджет, це не зовсім правильно. Тим більше, що всім відомі можливості обласного бюджету сьогодні, – наголосив Іван Боршош. – Нам потрібно попрацювати з керівництвом ОКАП «Сумиоблагроліс» та нагадати, що їхнє підприємство заробляє непогані кошти від своєї діяльності, тож варто шукати інші шляхи фінансування запровадження електронного обліку деревини, а не перекладати свої витрати на обласний бюджет».