В Сумах обговорювали, як медична галузь працюватиме після 1 квітня

Директорка Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Вікторія МІЛЮТІНА провела брифінгу для журналістів Сумщини

«З 1 квітня цього року медичні заклади, які уклали договори з Національною службою здоров’я України, отримуватимуть бюджетні кошти лише через НСЗУ. Тому для нас важливо, щоб контрактування відбулося, щоб лікарні Сумської області були якісно готові до цього», – зазначила Вікторія МІЛЮТІНА.

За її словами, Сумщина наразі займає чотирнадцяте місце в рейтингу підготовки до Програми медичних гарантій в Україні. Дуже важливо, щоб місцеві медичні заклади використали дні, що залишилися до початку контрактування, власне на підготовку до укладання контрактів з НСЗУ. Окрім того, і лікарям, і пацієнтам – необхідно зрозуміти ті правила, за якими працюватимуть медичні заклади вторинного і третинного рівня з квітня цього року.

Директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна БОЙКО повідомила, що для закладів вторинного і третинного рівня на 2020 рік уже є перелік пріоритетних послуг. Це лікування інфаркту, інсульту, допомога при пологах, складна неонатальна допомога та рання діагностика онкологічних захворювань. Якщо лікарня надає ці послуги, то за них іде підвищене фінансування, адже саме від цих хвороб наразі помирає населення України. Всі інші послуги держава оплачує за звичайним тарифом.

«Сьогодні філософія у сфері охорони здоров’я змінюється. Ми перестаємо фінансувати «ліжкомісця», усі кошти будуть «ходити» за пацієнтом. Тобто гроші йдуть до тієї лікарні, яку обирає пацієнт. Відтак з 1 квітня всі види медичної допомоги фінансуватимуться через НСЗУ», – говорила під час брифінгу Тетяна Бойко. – Головне правило для пацієнта – це необхідність укладання декларації із сімейним лікарем. Тому що НСЗУ бачить в електронній системі тільки тих пацієнтів, які уклали декларацію. І відповідно ми знаємо, якому лікарю, скільки коштів і куди спрямовувати».

До вузького спеціаліста можна буде потрапити лише за допомогою електронного направлення від сімейного лікаря. Екстрена медична допомога, до речі, буде надаватися і тим пацієнтам, у яких непідписана декларація з лікарем.

1 thought on “В Сумах обговорювали, як медична галузь працюватиме після 1 квітня

  1. Из 17 областей 14 место (почетное третье от конца) говорит о многом…. Медотрасли кранты!!!! Как и всему…. Печально….

Comments are closed.