102 роки тому відбувся бій за Хутір Михайлівський

19 січня 1918 року відбувся бій за станцію Хутір-Михайлівський між недоукомплектованим куренем полку ім. Петра Дорошенка Армії УНР і комуно-московською бандою Кудінского, що наступала від Брянська на Київ.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав історик Сергій Коваленко

До дорошенківців приєдналися залишки Текинського (туркменського) кінного полку (14 старшин і 125 вершників), що пробивався з фронту 1-ї Світової війни на Батьківщину.

Група Кудінского, сформована з “красногвардєйцев” і солдат Замоскворєчья (Москва), Твері, Воронежа, Брянська й Курська нараховувала 1320 багнетів і мала 6 гармат.

Українці з туркменами нараховували заледве 400 багнетів і шабель.
Проте бій був тривалим і запеклим. Затримавши ворога настільки, скільки стало сил, українці з туркменами відступили до станції Кролевець.

“От де таки треба було поставити пам’ятника українським і туркменським героям, що боронили Україну від московських загарбників, так це на станції Хутір-Михайлівський, поблизу теперішнього україно-московського кордону”, – написав історик.

4 thoughts on “102 роки тому відбувся бій за Хутір Михайлівський

  1. Так не о чем статья… Украино-московского кордону?! Тогда этот “историк” допускает термин Российско-киевского кордону… Разжигает одним словом…

  2. Что «историк» курит? Украина-московская граница – это пять баллов. Московские загарбныки – ещё лучше. Я даже не знаю, что прекраснее.
    Про Российскую империю бедолага не слышал, похоже.
    Не, я понимаю, что в фейсбуке сейчас любой может написать какой угодно бред. Зачем это на сайт тащить?

  3. Это не “историк”, это человек убежавший с психбольницы.

  4. Та не был я тут никогда. Понапридумывают такого ваши “историки”!

Comments are closed.