Досить вдалим виявився початок нового навчального року для вихованців Ямпільської районної станції юних натуралістів. Ще не встигли вщухнути емоції з приводу завоювання гран-прі на VІ Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань школярів «Турбота молоді – тобі Україно», як знову нова поїздка і нова перемога.


З метою підвищення рівня трудового виховання дітей та учнівської молоді, удосконалення профорієнтаційної роботи, виховання поваги до робітничих професій з 25 по 27 вересня цього року у м. Києві Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Головним управлінням освіти і науки Київської облдержадміністрації та Національним еколого-натуралістичним центром було проведено Всеукраїнський зліт трудових учнівських об’єднань України.
У заході взяли участь команди з 22 областей України та м. Києва. Кожна команда представляла учнівські виробничі бригади, трудові аграрні об’єднання загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Разом з відкриттям зльоту розпочала свою роботу виставка «Щедрість рідної землі», яка була оформлена за напрямами: квітництво, тваринництво, рослинництво, лісівництво, садівництво, ремонтні бригади.
Команда Ямпільської районної станції юних натуралістів захищала честь області в напрямі «Квітництво».
В складі делегації під керівництвом Н.А. Лисенко були вихованці студії флористики та фітодизайну «Гармонія», учениці 10 класу Ямпільської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 2 Харченко Анастасія і Ошомок Тетяна та учениця 9 класу Ямпільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Лопата Катерина. Родзинкою нашої команди стали молодші юннати: учні 3 класу Лисенко Андрій та Краснощок Ярослав, які достойно презентували Ямпільську СЮН і виставку та припали до душі як членам журі, так і присутнім глядачам.
Протягом трьох днів була виконана цікава та змістовна програма заходу.
26 вересня делегації Всеукраїнського зльоту відвідали с. Ковалівка Васильківського району. На базі НВК «Ковалівська гімназія» представники делегації навчальних закладів Київської області провели презентацію виставки «Моя Київщина – щедра земля», виставку квітів «Квітковий калейдоскоп». Вихованці гуртків декоративно-ужиткового мистецтва позашкільних навчальних закладів провели майстер-класи з квілінгу, писанкарства, фітодизайну, лозоплетіння та ін. В рамках заходу було організовано та проведено зустріч з провідними спеціалістами та науковцями за напрямами: садівництво, сільське господарство, лісівництво; екскурсії на підприємства та наукові установи Київщини: до Веприківського лісництва, Інституту садівництва Національної академії наук України, у тепличне підприємство агрофірми «Світанок», а також взяли участь у закладанні «Юннатівського саду дружби» на території Веприцької ЗОШ І-ІІІ ст. Фастівського району.
Приємні враження і хвилюючі емоції викликала у дітей екскурсія на страусину ферму «Долина страусів» (с. Ясногородка Макарівського району), де вони змогли впритул наблизитися до птахів-велетнів і навіть торкнутися їх руками.
Не менш напруженим був і останній день зльоту. Для його учасників було проведено змагання-практикум, в якому взяли участь і вихованці нашої станції юннатів, а для керівників делегації – круглий стіл: «Підведення підсумків роботи та обговорення перспектив і можливостей поширення трудових учнівських об’єднань в регіонах України».
З нетерпінням всі чекали моменту урочистого закриття Всеукраїнського зльоту учнівських об’єднань, адже саме там мали прозвучати імена переможців.
Відповідно до рішення журі делегація Ямпільської районної станції юних натуралістів посіла І місце в напрямі «Квітництво» і нагороджена почесною грамотою і цінним подарунком. Крім того, всі наші юннати нагороджені грамотами за високі результати в дослідницькій та практичній діяльності, а Ошомок Тетяна та Харченко Анастасія за зайняте ІІ та ІІІ місця у змаганні-практикумі юних дослідників за напрямом «Квітництво».

 С.І. Мерцалов, 
директор станції юннатів

error: Content is protected !!