Відділ освіти пропонує перетворити на філії школи в Степному, Воздвиженському та Імшані

В зазначених навчальних закладах навчається недостатньо учнів, через що вони не отримують фінансування з державного бюджету. Якщо ж ці школи отримають статус філій опорної школи, фінансування здійснюватиметься у повному обсязі.

Це питання було обговорено сьогодні на бюджетній комісії Ямпільської районної ради.    

Зі складним становищем освітньої галузі району присутніх ознайомив начальник відділу освіти, молоді та спорту Олег Проценко.

– Мережа закладів освіти в Ямпільському районі складається з 10 установ, – зазначив Олег Васильович. – Це опорні школи Ямпільська ЗОШ №2 та Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 «ліцей», їх Усоцька та Княжицька філії, Ямпільська ЗОШ №1, Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1, Воздвиженський НВК, Марчихинобудська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Степненський НВК, Шатрищенський НВК, Орлівський НВК та Імшанська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Для фінансування цієї мережі виділяється освітня субвенція з державного бюджету, розпорядником якої є Міністерство освіти. Субвенція розраховується за спеціальною формулою, основою якої є середня наповненість класів, яка для районів становить  15 учнів. У нас же в Ямпільському районі наповнюваність класів менша і, відповідно, фінансування виділяється у недостатньому обсязі. Це наша хронічна проблема.

Ми провели роботу і порахували по кількості учнів, що на Ямпільську ЗОШ №1 надходить з державного бюджету 4 мільйона 547 тисяч гривень освітньої субвенції, на Ямпільську ЗОШ №2 – 6 мільйонів 9 тисяч гривень, на Свеську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №1 – 3 мільйона 485 тисяч гривень, на Свеську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №2 – 6 мільйонів 743 тисячі гривень, на Воздвиженський НВК – 915 тисяч гривень, на  Марчихинобудську школу – 1 мільйон 511 тисяч гривень, на Степненський НВК – 956 тисяч гривень, на Шатрищенський НВК – 1 мільйон 158 тисяч гривень, на Орлівський НВК – 1 мільйон 203 тисячі гривень, на Імшанську ЗОШ  – 1 мільйон 188 тисяч гривень, на Княжицьку філію – 325 тисяч гривень, на Усоцьку філію  – 888 тисяч гривень. Якби фінансування здійснювалось з таких розрахунків, то по Ямпільській ЗОШ №1 залишався б 1 мільйон гривень, по Ямпільській ЗОШ №2 – 2 мільйона 392 тисяч гривень, Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 – 238 тисяч гривень, Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №2 «ліцей – 1 мільйон 66 тисяч гривень, а по Воздвиженському НВК , навпаки, не вистачало б 633 тисячі гривень, Марчихинобудській ЗОШ не вистачало б 639 тисяч гривень,  Степненському НВК – 546 тисяч гривень, Шатрищенському НВК  – 626 тисяч гривень,  Орлівському НВК – 939 тисяч гривень,  Імшанській ЗОШ  – 415 тисяч гривень, в інших закладах до 1 мільйона 200 тисяч гривень.

Окрім того, є потреба для індивідуально – групових занять тільки для 10-11 класів в розмірі 1 мільйон 654 тисячі гривень, при наявному контингенті учнів. По Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 – 212 тисяч гривень, по Воздвиженському НВК – 418 тисяч гривень, по Марчихинобудській ЗОШ – 143 тисячі гривень, по Степненському НВК – 70 тисяч гривень, по Шатрищенському НВК – 300 тисяч гривень, по Орлівській ЗОШ – 363 тисяч гривень, по Імшанській ЗОШ – 140 тисяч гривень. Справа у контингенті учнів, у Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 у 10 класі навчається 3 учні (в 2019 році було випущено 2 учнів, при наявності поруч іншої школи), у Воздвиженському НВК в 9 класі навчається 2 учні, в 10 класі – 3, в 11 класі – 4, в Марчихиній Буді – 2 учня в 10 класі, в Степненському НВК у 10 класі 1 учень, в Шатрищенському НВК в 11 класі 4 учні, в 10 класі – 2, в 9 класі – 3, в Орлівському НВК в 11 класі 4 учня, в 10 класі – 2, в 9 класі -1. В Імшанській ЗОШ в 10 класі  – 5 учнів, в 11 класі -2, в 9 класі – 0 . Якщо брати успіхи цих випускників, то в Марчихиній Буді була одна учениця з медаллю, у попередні роки ЗНО добре складали випускники Орлівського НВК, золота медалістка була в Княжичах.

Голова районної ради Ольга Губар закликала керівника освітньої галузі опрацювати проблему на місцях, щоб в районі не виникло соціальної напруги.

– Ми розуміємо, що в рамках реформи, яка триває в освіті, змінюються підходи до фінансування, – зазначила Ольга Костянтинівна. – У зв’язку з цим питання: цей навчальний рік ми закриваємо, чи він у нас є проблематичним? І взагалі, що Ви пропонуєте, як керівник галузі освіти? Які є варіанти і чи опрацьовували Ви їх на місцях з колективами шкіл, з батьками та учнями? Практика говорить про те, що якщо приймається рішення без обговорення, то починаються мітинги, люди шукають крайніх. Сьогодні ми зібралися, щоб з’ясувати, до чого нам потрібно готуватися, що нам, депутатам, розповідати своїм виборцям.

Олег Проценко відповів, що відділ освіти, молоді та спорту пропонує перетворити Степненський та Шатрищенський НВК, а також Імшанську школу на філії опорної школи, що вирішить проблему фінансування. Цю ідею він вже обговорював з вчителями Імшанської ЗОШ.  

-Чим ми будемо возити учнів зі Степного?!, – зазначила голова районної ради Ольга Губар. –Шкільний автобус вже півроку стоїть, бо немає водія. Це питання потрібно вирішувати в комплексі, якщо питання в заробітній платі – його треба вирішувати. Давайте разом брати на себе відповідальність.

-Шановні колеги, ще раз наголошую, що проблема в тому, що Міністерство освіти анонсує перегляд формули фінансування галузі вже з лютого, – зауважила Ірина Панченко. – В закладах, де менше 40 учнів у класах І-ІІ ступенів і менше 20 учнів в старших класах – субвенція з держбюджету виділятися не буде. Проблема у нас в неякісній освіті і в тому, що якщо переглянуть формулу, то 1 мільйон 600 тисяч на 10-11 класи ми не отримаємо і, якщо порахувати  по індивідуальній формі навчання, то у нас недостатньо коштів на 5-9 класи і по Воздвиженському, і по Імшані, і по Степному . Потрібно обговорити питання підвезення учнів, говорити з батьками, які планують навчання дітей в коледжах та технікумах. Так, в цьому навчальному році ми нічого змінювати не можемо, але можемо зробити законні підстави для того, щоб заклади стали філіями або школами І-ІІ ступенів.  Для прикладу можна взяти Середино-Будський район, де створили 2 опорні школи, розібрались з філіями – у них незабезпеченості немає ні в минулому, ні в цьому році.

Максимально врахувати інтереси дітей закликав у своєму виступі депутат районної ради Вадим Бойчунь.

-Я хочу, щоб наші діти отримували якісну освіту, – зазначив Вадим Бойчунь. – З самого початку діти з нашого району обділені тим, що ЗНО склається в Шостці, Конотопі та Сумах. Вони там отримують стрес і пишуть гірше, ніж інші діти. Зараз стає питання, що, навіть, якщо одна дитина – про неї потрібно думати. Їх не так багато в нашому районі, адже смертність в 3 рази більша за народжуваність. Потрібно підійти виважено до цього питання і не забувати, що шкільному автобусу в тому ж Воздвиженському вже вісім років.

А депутат Валентин Лесняк наголосив на тому, що відділ освіти, молоді та спорту ще досі не розробив програму реформування освітньої галузі, а без цього документу жодні кроки приймати не можна.

-Я прослухав виступ, але загальну ситуацію по бюджету галузі освіті я не почув. Нам потрібно знати загальну картину, – заявив Валентин Григорович. – Слід терміново розробляти програму змін в освіті Ямпільського району, бо без наявності такої програми ми не зможемо вирішити навіть якісь локальні проблеми.

Комісія прийняла пропозицію депутата і доручила відділу освіти, молоді та спорту в тижневий термін розробити і представити відповідну програму.     

21 thoughts on “Відділ освіти пропонує перетворити на філії школи в Степному, Воздвиженському та Імшані

 1. Дуже сумно та прикро, що в нас помирає село. Зменшується кількість населення, молодь біжить з села. А чому? Тому що немає РОБОТИ. Давайте може складемо програму робочих місць на селі. І чому не говорять,що Воздвиженський НВК в 2019 в рейтингу по району з ЗНО другий. І діти отримують належну підготовку.

 2. Дуже прикро, що Ірина Анатоліївна публічно проголошує неправдиву інформацію про випускників Свеської школи 1. Так, дійсно було 2 випускниці за індивідуально формою навчання. Одна гарно здала ЗНО та вступила до Полтавської стоматологічної академії на БЮДЖЕТНУ форму навчання. Інша випускниця не здала ЗНО з математики, а з інших предметів здала. До речі, вона теж навчається в Полтавському університеті економіки та торгівлі.

  1. Боже,чому ви дозволяє місцевим князькам знущатися з себе??? Цитата:”поясненняня, я кількість надали вчителі”. ЩО ЦЕ? Які пояснення????? Вчитель -надавач освітніх послуг,а чи користується дитина цими послугами в повній мірі-це інше питання. До того ж,діти бувають різні,і не всі здатні опанувати матеріал в повному обсязі.
   Чому вчителі пояснюють щось,якщо дитина не склала ЗНО???? Це свавілля місцевої влади!

   1. Тому що ЗНО складають завдяки репетиторам! А заробітну плату учитель отримує за що? За те, що навіть базових знань дати не може? Так, не всі діти однакові, але, вибачте, кожен сам обирає професію і має на належному рівні виконувати свої обов’язки!

    1. Вчитель винен,якщо ЗНО не склали більшість учнів класу,а якщо 1 дитина з класу,то це не провина вчителя. І я б не була така впевнена, що всі 30 учнів класу мали репетиторів. Я не можу говорити за конкретно цю ситуацію,але знаю,що пояснення писали не лише в цій школі району. І мені достаменно відомо, що в іншій школі репетитор був лише у однієї дитини, а інші склали завдяки вчителю,який у них викладав. І лише одна дитина не написала,але просто тому,що не відвідувала школу і прогулювала уроки,а батьки не реагували на ситуацію.
     Чому вчитель повинен писати і доводити свою компетентність?

     1. А вы знаете, что ребёнок занимался с репетитором из ОООочень знаменитой школы и не сдал зно. Плохой учитель? Щас же.

     2. Я згодна, що не всі вчителі погані, не всі діти погані, і не можна всіх під одну гребінку. Я говорю про клас своєї дитини, де із 27 учнів більша половина ходить до репетитора з ангійської, половина – з української мови і математики. І це 5 клас!!!!

    2. Мама, занятие ребёнка с репетитором перед выпуском – это залатывание ваших “дыр” в воспитании ребёнка. Девять-десять лет вы ограничиваетесь вопросом ” – Уроки сделал?”. И все, в лучшем случае. А еще может быть очернение учителя, унижение за невыполнение д/з вашим чадом, за сделанное замечание и т.д. Вы репетитором ОТКУПАЕТЕСЬ от своего ребёнка за то, что не интересовались его учёбой раньше, не уделяли ему достаточно внимания, не жили его школьными делами, не вникали в его проблемы. У достойных родителей дети к репетиторам не ходят, а если и ходят, то только для того, что бы знать больше школьной программы.

     1. Не треба розказувати мені, яка я мама! Я з першого класу і до сьогоднішнього 5-го перевіряю виконання домашніх завдань! У нашій сім’ї заборонено говорити про школу і вчителів при дитині! До репетитора ходимо тільки з англійської, бо українську мову, я вивчала поглиблено в гімназії і поки що сама можу пояснити дитині, але я не педагог, я не вивчала методику викладання і навпаки можу нашкодити, пояснюючи щось на свій лад! Є багато гарних вчителів, не спорю, але сотий раз говорю – не може бути в класі 27 слабких, нічого нерозуміючих дітей з окремих предметів! Недопустимо задавати домашнє завдання тиком в небо, навіть не дивлячись, що ти задаєш дітям! Недопустимо писати контрольні з основних предметів з бібліотекарем! Я поважаю вчительську працю, згодна, що держава має піклуватися про педагогів, але й педагогів ніхто не звільняє від виконання своїх посадових обов’язків!

 3. Звертаюся до автора статті.
  За опублікованим матеріалом у школах можна викладати курс медіаграмотності: розпізнавати фейкову інформацію, фальсифікацію даних, упереджене ставлення.

 4. Коли закривають школу-помирає село… Так ,здавалось би,возити дітей в опорну школу,що тут страшного? А ви подумали про дітей,яким ,щоб дістатися за 17 км зі Степного тією розбитою дорогою треба прокинутись о 5 ранку,а ви подумали,як вони будуть харчуватись? І про яку якість освіти можна говорити? У дітей будуть думки про навчання? Багато чого могла б ще написати,але чи варто?
  І,до речі,викладачі ,зокрема в Степному ,прекрасні! Завдяки своїй школі я освічена і успішна! І,до слова,а куди ви плануєте подіти Викладачів? Куди підуть люди,які могли б навчити ще не одне покоління розумних людей!
  Так,закривайте школу: неосвіченими рабами легше керувати.

  1. Я скажу Вам так,страна которая не влаживает в образование и медицину,не имеет прав на существование.Так оно и будет.Не хочу писать грубость,но я думаю эти детишки вырос тут и ,,отблагодарят,,Вас всех по полной программе.

  2. “Коли закривають школу-помирає село… Так ,здавалось би,возити дітей в опорну школу,що тут страшного? А ви подумали про дітей,яким ,щоб дістатися за 17 км”- так сказала Оксана в обговорюванні. В селі Паліївка школу закрили в же давно, спочатку був шкільний автобус, а зараз автобуса нема (кажуть дорога погана) і діти самотужки добираються в сусідне село до школи.

   1. Співчуваю діткам і батькам… Що тут можна ще додати…
    А щодо шкіл,які ще збираються закрити,то людям треба боротися! Просто проблема в тому,що в Ямпільському районі не звикли боротися,точніше,Дуже мало людей,які готові до боротьби. ІншІ, схиляють голови і намагаються вижити в умовах, які не придатні для життя, бо ж головний принцип :”а що люди скажуть ” і “а он у інших ще гірше і живуть “.

 5. Нету водителя на автобус ? Так его и не будет наверняка за минималку … Молодые не хотят работать ненормированый рабочий день за такие гроши а старики уже устали … Да скорее всего самому еще приходится и ремонтировать этот автобус . Вы представьте во сколько надо встать водителю на работу привести себя в порядок покушать и доехать до того ж самого Степного и назад чтоб к 8 уже дети были в школе .После уроков назад а малышей наверно вообще после продленки – если еще есть такая сейчас …

 6. Це жах! Чому пишете брехню! Це ж у славнозвісному свеському ліцеї діти не отримали атестати і пішли зі школи з атестатами 9го класу до технікума!

 7. Ірино Анатоліївно!
  По поводу Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 написано неправдиву інформацію. Дві учениці нашої школи здали ЗНО з української мови на 9 та 8 балів і обидві отримали атестати. Зараз вони навчаються в університетах м. Полтави. Одна з них на бюджеті в медакадемії.

 8. Вам не кажется что в Украине защищают землю от людей?Делается всё для того чтобы народ куда-то сбежали,уехали или умерли…Ну не верю я что в стране нет денег на финансирование школ,больниц,фапов и т.д!Хочу спросить,если меня читают юристы,подскажите людям(родителям,учителям),что можно сделать в данной ситуации?И напоследок к начальникам всех рангов-,,сейчас Вы закройте всё в селах,через год закроют Вас,,Поймите-без медицины и образования не будет государства.Какой-то геноцид у нас начался.

  1. Ну так, все правильно. Людей выгнать со своей земли и землю продать…. Кто тут будет жить? Без школ, больниц?

Comments are closed.