Сьогодні Україна святкує День Вчителя, освітяни Ямпільщини зустрічають це свято з добрими показниками. Декілька слів про стан освітньої галузі в районі.

Галузь освіти району системно працює над забезпеченням рівного доступу громадян району до якісної освіти, підвищенням якості надання освітніх послуг навчальними закладами, покращанням навчальної, матеріально-технічної бази закладів освіти.

Протягом 2011-2012 навчального року в районі функціонувало 8 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів (1093 учні), 4 загальноосвітні школи І-ІІ ступенів (87 учні), 2 спеціалізовані  школи з поглибленим вивченням окремих предметів (545 учнів), 3 навчально-виховні комплекси (390 учнів). У 2012 році відповідно до рішення сесії районної ради від 15.06.2012 року реорганізовано чотири загальноосвітні навчальні заклади в навчально-виховні комплекси з короткотривалим режимом роботи: Княжицький, Шатрищенський, Степненський, Чуйківський.

У 2011 році середня вартість утримання одного учня становила 9230 гривень, одного вихованця у ДНЗ – 6922 гривні, у І півріччі 2012 року середня вартість утримання одного учня – 5926 гривень, одного вихованця у ДНЗ – 4221 гривня.

Складна демографічна ситуація призвела до збільшення кількості загальноосвітніх навчальних закладів з малою чисельністю учнів. Найбільш гостро ця ситуація позначилася на сільських школах: Дорошівській ЗОШ І-ІІ ступенів – 14 учнів, Грем’яцькій ЗОШ І-ІІ ступенів – 11 учнів. Це накладає негативний відбиток на належне функціонування галузі: утримання закладів, надання якісних освітніх послуг кожній дитині шкільного віку: викладання предметів фахівцями, можливість навчатися у повному класі, викладання предметів у повному обсязі відповідно до програм.

З метою розв’язання проблем функціонування сільських шкіл проводяться заходи з оптимізації мережі закладів освіти району. У зв’язку з відсутністю відповідного контингенту учнів у 2011 році призупинено діяльність Микитівської ЗОШ І-ІІ ступенів, у 2012 році – Дорошівської та Грем’яцької загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів.

Відділом освіти Ямпільської районної державної адміністрації забезпечується матеріально-технічне утримання 6 транспортних засобів.

У вересні 2011 року за рахунок коштів обласного бюджету (240,8 тис.гривень) було поставлено в район  автобус на 25 посадкових місць, у червні 2012 року за кошти Державного бюджету – 2 транспортні засоби на 25 посадкових місць.

У 2011-2012 навчальному році за затвердженими маршрутами забезпечувався регулярний підвіз 109 учнів (86%) до 5 шкіл району і 18 учнів – рейсовим автотранспортом (14%).

Забезпечувався соціальний захист дітей з особливими потребами. Виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування за 2011 рік становила 22,6 тис.гривень (14 осіб), за І півріччя 2012 року – 5,4 тис. гривень (3 особи).

Рівень комп’ютеризації закладів освіти становив 94%. До мережі Інтернет підключено 14 навчальних закладів, що становить 88,2% від потреби.

На поточний ремонт у 2011 році навчальні заклади витратили 111,8 тис.гривень, за І півріччя 2012 року – 106,9 тис.гривень позабюджетних коштів.

За звітних період проведено ремонт дахів Марчихинобудської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Орлівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад, спортивного комплексу смт Ямпіль. Проведено частковий ремонт системи опалення Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, замінено частину труб в системі опалення Воздвиженського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад.

Переведено на газове опалення Дружбівську ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Завершено будівництво газової котельні Шатрищенського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад., придбано технологічне обладнання для 3 навчально-виховних закладів (електричні плити, холодильники, пральна машина), проведено реконструкцію ділянок Ямпільської районної станції юних натуралістів.

error: Content is protected !!